У Луцьку розпочалась реалізація проекту, який сприятиме ефективному функціонуванню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків

У Луцьку розпочалась реалізація проекту, який сприятиме ефективному функціонуванню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків

10.04.14 12:06 0 458
У Луцьку розпочалась реалізація проекту «Активні мешканці - ефективні власники». Проект підготовлений Волинським обласним обє'днанням «Асоціація регіонального розвитку» м.Луцьк та Фундацією менеджерських ініціатив м.Люблін, за організаційної підтримки Луцької міської ради.

З цієї нагоди відбулася прес-конференція за участі Луцького міського голови Миколи Романюка, депутата Луцької міської ради, Президента Асоціації Регіонального Розвитку Анатолія Пархом’юка, Голови Правління Фундації Менеджерських Ініціатив, радника міського голови Любліна Павела Прокопа, експерта Фундації Менеджерських Ініціатив Роберта Гостковскі, адвоката, експерта у сфері ринку нерухомості Марії Яняк.

Анатолій Пархом’юк у вступному слові зазначив, що метою проекту є підтримка ініціативних груп мешканців Луцька у створенні та ефективному функціонуванні об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та уже існуючих ОСББ задля розвитку цього виду управління житловим фондом. Проект допоможе вивчити і застосувати у Луцьку кращі європейські практики.

Міський голова Микола Романюк у своєму виступі акцентував на тому, що між Луцьком і Любліном налагоджена ефективна співпраця, першу угоду про співпрацю було підписано ще у 1996 році. Він подякував президенту міста Люблін Кшиштофу Жуку і міській раді за підтримку, яку відчували лучани у зв’язку з подіями, що відбуваються у нашій державі, і за підтримку у прийнятті певних рішень у Раді Європи, у Парламентській Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. «Ми це цінуємо. Дякую у Вашій особі усьому польському народу за підтримку у цей непростий час, хоча багато залежить від нас, нашої праці. Але ми віримо, що все буде гаразд, бо є ви, є світове співтовариство, яке підтримує прагнення українського народу до свободи, кращого життя. Життя продовжується і добре, що розпочалася реалізація проекту, адже це - черговий етап співпраці, це - обмін досвідом. Міська рада і її підрозділ – департамент житлово-комунального господарства надають великого значення розвитку ОСББ. Ці об’єднання співвласників на сьогоднішній день є найбільш ефективною формою господарювання, і це доведено в реальних проектах діяльності конкретних об’єднань» – сказав міський голова. За його словами, у місті є до 15 відсотків ОСББ, вони створюють певну конкуренцію ЖКП, це й спонукає до якіснішого надання послуг. Тож треба вести більшу інформативну роботу щодо переваг об’єднань співвласників. Міська влада старається різними методами зацікавити діяльність об’єднань, проводяться різні конкурси, під час яких заохочуються кращі ОСББ, вивчається досвід і впроваджується у місті Луцьку.

Павел Прокоп розповів, що проект «Активні мешканці - ефективні власники», що фінансується Міністерством Закордонних Справ РП, є одним з елементів програми уряду та Президента Республіки Польща, спрямованої на допомогу Україні в реалізації комплексних реформ у сфері розвитку місцевого самоврядування, децентралізації, реалізації ефективних устроєвих реформ. Також, у рамках проекту буде виданий практичний посібник «Як створювати і управляти об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків в Україні», який поширюватиметься серед зацікавлених осіб та організацій у паперовій та електронній формах. Реалізація Програми «Активні мешканці - ефективні власники» також передбачає розробку спеціально для Луцьких ОСББ «Калькулятора Житлових Коштів» - це комп'ютерна програма, яка буде підготовлена польськими та українськими експертами у сфері житлово-комунального господарства на основі українських реалій. «Калькулятор» матиме форму співставлення ефективності та вартості для ОСББ конкретних послуг чи робіт. Прийняті економічні показники будуть спрямовані на фінансову оцінку різних послуг, в тому числі комунальних, так щоб всі елементи оцінки були враховані збалансованим чином. «Калькулятор Житлових Коштів» буде враховувати якісні критерії оцінки послуг, пов'язаних з житловим фондом.

Польські спеціалісти відповіли на запитання журналістів щодо діяльності їхніх ОСББ та проблем, які доводиться їм вирішувати.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Житомирщина: середня ...

КОМЕНТАРІ