Прем’єрний сезон «Покажи їм! Львів-Донбас шоу» припав на осінь 2013 року. Представники різних професій та соціальних груп – а у зйомках взяли участь таксистки, дитячі вихователі, спортивні тренери, шахтарі, шеф-кухарі, шоумени та навіть мери – на кілька днів вирушали «у відрядження» з Донецька до Львова і навпаки, щоби зануритися у життя в абсолютно новій атмосфері та незнайомих обставинах. А головне – зруйнувати або ж підтвердити найпоширеніші стереотипи та міфи про два полюси України – схід і захід.
Утім останні події в країні – Майдан, окупація Криму, спроби поширення сепаратистських настроїв на сході і півдні країни – ставлять перед шоу нові завдання. Україна потребує єднання та спільного спротиву агресивним спробам розколоти державу.
Відтак для участі у шоу розшукуємо не так представників цікавих та навіть несподіваних професій, як активних особистостей, котрим не байдужа доля країни, котрі готові не просто обговорювати події на сході, сидячи вдома на кухні, а вирушити у Донецьк із посилом: вороги України – не «бандерівці», а ті, що йдуть до нас із мечем, посягають на нашу незалежність і цілісність. Можливо, ми різні, але, попри все, ми спроможні будувати державу разом.
«Ми намагаємось показати справжню, не спотворену ситуацію на сході і заході країни, показати, якими є настрої, думки, бажання мешканців регіонів. Історія дала нам унікальний шанс, який можливо вже не повториться: зробити шоу, не постановочне, не надумане, а реальне - з небезпеками, «під дулом танків», на барикадах. Розумію нелегкі умови роботи зараз у Донецьку – там небезпечно. Але все ж я проти, щоб стояти осторонь актуальних подій та спостерігати здалека – чим усе закінчиться.
Впевнений, що "бойовики" з обох боків, побувавши в чужому регіоні обов'язково зміняться самі, і змінять у певній мірі суспільну думку оточуючих. Одна річ - новини з телевізора, а інша - реальна зустріч. Якщо відкинути там усіх проплачених, агентів ФСБ, завезених «козачків», а обміняти життям та роботою простих людей, які щиро вірять у те, що роблять - то переконаний, майже усі «радикали», що на Заході, що на Сході , які мають спотворену картину конфлікту, зустрівшись без зброї, бруківки чи дерев'яних бит, за одним столом, чи за одним станком, чи в одному оркестрі - зрозуміють одне одного, – каже керівник проекту у Львові Святослав Козак. – У першому сезоні ми намагалися руйнувати міфи і стереотипи жителів сходу і заходу країни, що нав’язані політиками. У другому ж прагнемо, щоб учасники проекту не лише змінили власне уявлення про Донбас, а й показали мешканцям сходу, що ми справді не такі, якими нас зображають політики. Ми не відповідаємо тому образу, який пропагують ворожі медіа. Можливо, західняки – «бандерівці», східняки – «совки». Але ми маємо те, що нас єднає: передусім ми – українці!
Тож ми закликаємо тих, хто, вважає себе патріотом рідного міста, країни, готовий до активних дій на Сході без зброї та насильства, але агітацією та дипломатією, є справжнім знавцем своєї справи, прийти на кастинг та взяти участь у нашому шоу».
Герої другого сезону матимуть змогу взяти участь у плануванні майбутньої подорожі та висловити побажання щодо місць, які вони хотіли б відвідати, людей, з якими хотіли б зустрітись в іншому регіоні. Також учасники «Покажи їм-2! Львів-Донбас шоу» отримають можливість пропонувати власні соціальні ініціативи у незнайомому місті.
За правилами реаліті-шоу, учасники програми обмінюються роботою на один тиждень (враховуючи переїзд в інше місто). Усі витрати на проїзд та перебування (зокрема збереження заробітної плати на основному місці роботи) беруть на себе організатори.
Кастинги другого сезону проводитимуть у Львові та обласних центрах Західної України. Починаючи з квітня, всі охочі можуть зареєструватися для проходження відбору за номером (050) 379-02-06 або ж заповнивши анкету на сайті і надіславши на адресу pokazhy@zik.ua.
Довідка.
Для того, щоб узяти участь у шоу, потрібно:
* бути повнолітнім;
* мати цікаву роботу, що передбачає активний контакт з оточенням, а також (бажано) цікаві захоплення;
* мати бажання поділитись власним професійним досвідом із донеччанами;
* мати бажання та вміння агітувати й переконувати опонентів, що «по той бік барикад»;
* заручитись згодою власного роботодавця та колективу прийняти замість себе на робоче місце такого ж спеціаліста зі сходу.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Україна визначилася зі ...
Наступна новина: Люблінська міська рада ...