У Рівненській області проведено перевірки додержання вимог законодавства про охорону дитинства

У Рівненській області проведено перевірки додержання вимог законодавства про охорону дитинства

12.04.14 10:39 0 544
Органи прокуратури Рівненської області провели перевірки додержання вимог Закону України «Про охорону дитинства» щодо реалізації державних і місцевих програм у діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Результати цих перевірок засвідчили, що більшість передбачених у регіональних програмах заходів, спрямованих на поліпшення здоров’я дітей, носять декларативний характер та не впроваджуються в життя у зв’язку з недостатнім фінансуванням.

Як наслідок, у минулому році не забезпечено централізованого постачання на територію області вакцин та не виконано календар щеплень дитячого населення від інфекційних хвороб. Повільно впроваджується доступ загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості до мережі Інтернет. Не вирішена проблема укомплектування системи освіти соціальними педагогами (їх налічується лише 46 відсотків від потреби), психологами. Серед інших порушень – не забезпечення належним чином організації пільгового проїзду дітей транспортом, не дотримання вимог законодавства під час користування майном державних та комунальних закладів охорони здоров’я.

Зокрема, тільки за втручання Рівненського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері поновлено права учнів шкіл, а також дітей-сиріт, дітей з неповних та багатодітних сімей у Сарненському та Рокитнівському районах на пільговий проїзд в автомобільному транспорті загального користування.

На вимогу прокурорів Березнівського та Дубровицького районів 5 дітям-сиротам виплачено одноразову допомогу після досягнення ними повноліття.

Загалом органами прокуратури Рівненської області з початку 2014 року поновлено права понад 600 дітей, на їх користь відшкодовано майже 1 млн.грн. пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, упереджено незаконне використання бюджетних коштів на суму 1,1 млн.грн. За документами прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 65 посадових осіб органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та контролю.

Прес-служба прокуратури області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: 12-13 квітня у Луцьку ...
Наступна новина: Правоохоронці викрили ...

КОМЕНТАРІ