Єдину українську школу Сімферополя переводять на російську мову. Батьки проти

Єдину українську школу Сімферополя переводять на російську мову. Батьки проти

13.04.14 17:26 0 506
Представники батьківських рад класів Навчально-виховного комплексу «Українська школа-гімназія» вимагають від кримської влади скасувати наказ про звільнення директора школи Наталії Руденко і відновити її на посаді.

Відповідне звернення батьківських рад у п’ятницю було направлено самопроголошеному главі кримського парламенту Володимиру Константинову, голові Ради міністрів Криму Сергію Аксьонову і представнику президента Росії в Республіці Крим Олегу Белавенцеву, пише «Сегодня».

«Звертаємося до вас у зв’язку із тривожною ситуацією, яка виникла внаслідок недолугих дій міністерства освіти Республіки Крим та мерії Сімферополя, що ставлять під загрозу подальше існування навчального закладу в нинішньому статусі, його педагогічного колективу і порушує права дітей на освіту українською мовою», – зазначили автори документу.

Як зазначається у зверненні, в останні місяці керівництво школи піддається всілякому тиску, пов’язаному з політичними подіями в Криму і Україні, «що не може не позначатися на стабільності роботи навчального закладу, створює хворобливу психологічну атмосферу в учнівському середовищі».

«Ситуація багато в чому спровокована висловлюваннями міністра освіти Криму Наталії Гончарової, яка в ефірі одного з телеканалів повідомила про можливу зміну статусу «Української школи-гімназії»–- переведення її на російську мову навчання. Підставою для такого рішення вона назвала заяви 56 батьків учнів гімназії, які бажають навчати своїх дітей російською мовою», – йдеться в документі.

«10 квітня 2014 року в гімназії відбулися резонансні події – директора школи Наталію Руденко змусили підписати заяву про звільнення. Цьому передувала акція проросійських активістів, що погрожували перекрити трасу, якщо школа не стане «російськомовною». А батько одного з учнів гімназії, назвавшись представником «самооборони Криму», у неприйнятній формі вимагав від директора гімназії переходу на навчання російською мовою і негайної видачі дітям російських підручників. Після цього заступник міського голови Сімферополя Ілля Глазков та начальник управління освіти Тетяна Сухіна поставили директора перед вибором: бути звільненою за статтею або піти самій», – заявили автори звернення.

Вони нагадали, що українська школа-гімназія існує з 1997 року і була створена завдяки її беззмінному директору Руденко і зусиллям української громади Криму. Гімназія є одним з найкращих загальноосвітніх навчальних закладів півострова, учнями якої є діти різних національностей, батьки яких свідомо обрали навчання українською мовою. Кількість охочих навчатися в гімназії зростала з кожним роком, внаслідок чого в цьому навчальному році в розрахованій на 600 місць школі навчалося 950 учнів.

Також у батьківській раді відзначили, що гімназія є єдиною загальноосвітньою школою з українською мовою навчання в Сімферополі і Сімферопольському районі, де переважна кількість інших шкіл ведуть навчання російською. «Таким чином, на Українська школа-гімназія є єдиним навчальним закладом, де діти можуть реалізувати своє право на навчання українською мовою, яку Конституцією Республіки Крим визнано державною», – підкреслюється в документі.

У зв’язку з цим представники батьківських рад вимагають скасувати наказ про звільнення директора школи-гімназії Руденко і відновити її на посаді, а також «припинити тиск на директора та педагогічний колектив гімназії за надуманими і політичними мотивами».

«Наполегливо просимо також найближчим часом оприлюднити принципи державної політики Республіки Крим у сфері освіти та забезпечення прав громадян на навчання дітей державними мовами Криму – російською, українською і кримськотатарською», – йдеться у зверненні.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Суперліга. Будівельник ...
Наступна новина: Закарпатська область: ...

КОМЕНТАРІ