З основними позиціями Положення членів виконкому ознайомив начальник управління архітектури та містобудування міської ради Сергій Калюжний. Він повідомив, що вказаний проект розроблений відповідно до вимог законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про інвестиційну діяльність".
Основною метою Положення є забезпечення містобудівної діяльності зі створення та підтримання повноцінного життєвого середовища, яке включає планування, забудову та інше використання територій, комплексного благоустрою, розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.
Замовник (інвестор), який має намір щодо забудови земельної ділянки у м. Чернігові, відповідно до діючого законодавства України зобов'язаний взяти участь у створенні й розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.
Положення визначає порядок та умови залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників (інвесторів) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста в грошовому виразі. Дія Положення поширюється на всіх замовників (інвесторів) незалежно від форми власності, які здійснили або мають намір здійснити н території м. Чернігова будівництво, перепланування будь-яких об'єктів.
Пайова участь замовників (інвесторів) у розвитку інфраструктури міста є обов'язковим внеском, який замовник (інвестор) має сплатити до бюджету міста, та включає в себе: відшкодування витрат міського бюджету на розширене відтворення ресурсів міста, плату замовника (інвестора) за право реалізувати свій проект будівництва, перепланування об'єктів на території міста.
Величина пайової участі у розвитку інфраструктури міста в кожному випадку визначається Комісією протягом семи робочих днів з дня реєстрації Чернігівською міською радою клопотання замовника (інвестора) про укладання Договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єктів з техніко-економічними показниками.
Протягом двох робочих днів Договір про пайову участь підписується замовником (інвестором) та повертається управлінню архітектури та містобудування міської ради. Договір про пайову участь після виконання всіх його умов і після повної сплати замовником розміру пайової участі вважається виконаним.
Контроль реалізації пайової участі замовників (інвесторів) здійснюється шляхом перевірки наявності укладених Договорів наміру і Договорів про пайову участь та стану їх виконання на стадії присвоєння або зміни поштових адрес об'єктам нерухомого майна.
Кошти, отримані як пайова участь замовників (інвесторів) у розвитку інфраструктури міста, використовуються виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Чернігова за рішенням міської ради при формуванні та затвердженні бюджету міста на кожний рік.
Після обговорення членами виконкому основних тезисів вказаного проекту Положення також були погоджені типові договори наміру щодо пайової участі замовників (інвесторів) та про пайову участь (внесок) замовників (інвесторів) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.
Виконавчий комітет міськради доручив управлінню архітектури та містобудування спільно з постійною комісією міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин внести проекти Положення та типових договорів на розгляд міської ради.
Відділ зв'язків з громадськістю міської ради
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Закарпатській області ...
Наступна новина: На Тернопіллі голова ...