Так, 7 травня очільник області особисто вручив почесні грамоти облдержадміністрації «За мужність та героїзм, виявлені у боротьбі за незалежність українського народу у Другій світовій війні» Степану Линишину та Василю Шимко.
Загалом в області на проживає 21 ветеран УПА. Але, зважаючи на поважний вік та стан здоров’я, не всі змогли приїхати до Житомира на зустріч із керівництвом області.
«Поряд з нами люди, які 70 років тому проливали свою кров за нашу свободу. Ветерани УПА живуть майже в кожному районі нашої області, яка є справжньою колискою зародження Української повстанської армії», - наголосив Сидір Васильович.
Голова облдержадміністрації підписав розпорядження №167-к від 07.05.2014, за яким кожен ветеран УПА Житомирської області отримає одноразову грошову допомогу у розмірі 2 тис. грн.
«Це наше багатство, адже ці люди несуть в собі національну пам\'ять. Ми повинні набувати правду про Другу світову війну від живих свідків тих страшних подій», - сказав Сидір Кізін.
За словами Сидора Васильовича, наша незалежність опинилася під загрозою. Щоб врятувати її, по всій країні, у тому числі і на Житомирщині, створюється батальйон територіальної оброни. До їх лав запрошуються всі, хто прагне захищати Батьківщину.
Довідково: Житомирщина вважається справжньою колискою Української повстанської армії. Адже ще восени 1921 року на теренах нашої області діяли збройні формування під назвою «Українська повстанська армія». У 1940-х роках за незалежність України боролася підпільна формація «УПА – поліська Січ» під проводом отамана Тараса Бульби-Боровця, ОУН (Мельника) та ОУН (Бандери), які згодом об’єдналися в одну потужну силу – Українську Повстанську Армію.
Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: 7 травня 2014 року – ...
Наступна новина: У Волинській області за ...