У Рівненській області скарги, що стосуються виборчого процесу, розглядаються відповідною виборчою комісією або судом

У Рівненській області скарги, що стосуються виборчого процесу, розглядаються відповідною виборчою комісією або судом

14.05.14 09:54 0 679
Постановою Верховної Ради України №757-VII від 22.02.2014 призначено позачергові вибори Президента України на 25 травня 2014 року.

Згідно із Законом України «Про Вибори Президента України» виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес. Контроль за додержанням вимог законодавства про вибори та однакове його застосування забезпечує Центральна виборча комісія. Окружні та дільничні виборчі комісії здійснюють контроль за додержанням законодавства про вибори на відповідних територіях.

Статтею 93 Закону визначено коло суб’єктів розгляду скарг щодо порушень виборчого законодавства. Усі без винятку скарги, що стосуються виборчого процесу, підлягають розгляду на засіданні відповідної виборчої комісії або судом. Рішення, дії чи бездіяльність окружної виборчої комісії або члена такої комісії оскаржуються до Центральної виборчої комісії.

Участь правоохоронних органів у розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентовано ч. 5 ст. 96 Закону. У разі, якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення ними перевірки, відповідні правоохоронні органи за зверненням комісії перевіряють ці обставини та вживають заходів щодо припинення порушення законодавства.

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, притягуються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.

Зокрема, Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за вчинення злочинів, передбачених ст.ст.157-159, 159-1 КК України (перешкоджання здійсненню виборчого права, фальсифікація виборчих документів чи підсумків голосування, голосування виборцем більше ніж один раз, незаконне знищення виборчої документації, інше).

Також Кодексом України про адміністративні правопорушення визначена відповідальність за порушення, передбачені ст.ст. 212-7 – 212-20 (порушення порядку ведення та формування Державного реєстру виборців, проведення передвиборної агітації, невиконання рішення виборчої комісії, порушення порядку опублікування документів, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів та інші). Протоколи про адміністративні правопорушення складаються головою, заступником голови, секретарем й іншими членами виборчої комісії та працівниками органів внутрішніх справ, а розглядаються — місцевими судами.

Начальник відділу захисту конституційних

прав і свобод громадян та інтересів держави

прокуратури Рівненської області

Олексій Бурма
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ