На Хмельниччині відбулись навчання щодо ліквідації умовної пожежі в торгово-розважальному центрі

На Хмельниччині відбулись навчання щодо ліквідації умовної пожежі в торгово-розважальному центрі

17.05.14 14:24 0 710
16 травня у Хмельницькому на базі торгово-розважального центру «Оазис» на вул. Маршала Рибалко, 2а відбулось комплексне тактико-спеціальне навчання з особовим складом гарнізону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту з організації дій підрозділів ДСНС та служб взаємодії під час ліквідації умовної пожежі та рятуванні людей різними способами.

Об’єкт для проведення тренування був обраний невипадково, адже в цій будівлі загальною площею 10770 кв. м. розташовані торгові зали, магазини, розважальний центр та кінотеатр. Лише в залах кінотеатру одночасно може перебувати 588 глядачів.

За тактичним задумом, внаслідок короткого замкнення електромережі на 3-му поверсі в приміщенні кінопроекційної кінотеатру «Мультиплекс» сталося займання. Приміщеннями кінозалів розповсюджується густий чорний дим. Через двері кінопроекційної, вентиляційними каналами та пустотами дим розповсюджується на верхні поверхи, де знаходяться люди. На момент виникнення умовної пожежі в 2-x кінозалах знаходяться 275 глядачів, а в кінопроекційній 2 потерпілих.

Ще до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів силами адміністрації та персоналу проведено евакуацію частини відвідувачів кінотеатру, ввімкнено систему оповіщення та димовидалення. З метою запобігання розповсюдження диму на інші приміщення торгівельного центру приведена в дію протипожежна завіса.

За підвищеним номером виклику до місця пожежі прибули підрозділи 1-го Державного пожежно-рятувального загону м. Хмельницький. Площа умовної пожежі на момент прибуття рятувальних підрозділів складала 50 кв. м.

Вогнеборці в складі створених ланок газодимозахисної служби оперативно ліквідували пожежу та організували евакуацію постраждалих з кінопроекційної. За допомогою автодрабин висотою 30 та 60 м проведено евакуацію людей з вікон 3 поверху та даху будівлі.

Крім того, був задіяний автобус газодимозахисної служби для забезпечення належної безперервної роботи ланок газодимозахисників та своєчасної заміни апаратів на стисненому повітрі.

До відпрацювання елементів евакуації відвідувачів залучене рятувальне відділення курсантів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, які тренувались евакуйовувати людей з покрівлі будівлі за допомогою альпіністського спорядження та встановленого рятувального пристрою «Куб життя».

Для організації надання невідкладної допомоги постраждалим залучався особовий склад медичної служби Головного управління та обласного Центру екстреної медичної допомоги та державної служби медицини катастроф. Бригада швидкої допомоги рятувальників провела медичну розвідку, встановила кількість постраждалих та розгорнула сортувальний майданчик, де проведено сортування потерпілих адекватно оцінці стану важкості, вжиті заходи невідкладної допомоги та черговість евакуації постраждалих до лікувальних закладів. В свою чергу, бригади Держслужби медицини катастроф відпрацювали реанімаційні заходи щодо підтримки життєвих функцій постраждалих, надали допомогу травмованим та здійснили їх транспортування до найближчого спеціалізованого лікувального закладу. Потерпілим з легкими ураженнями медики та психологи надали допомогу на сортувальному майданчику.

Також, під час ліквідації умовної пожежі працювала служба психологічної допомоги Головного управління ДСНС, а також психологи Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, які надавали екстрену психологічну допомогу потерпілим.

Всього до навчань залучалися 40 рятувальників Держслужби з надзвичайних ситуацій на 9 одиницях пожежної та спеціальної техніки, а також рятувальне відділення ЛДУ БЖД.

До ліквідації умовної пожежі залучались служби взаємодії: оперативні групи міліції, державтоінспекції, аварійні служби газу, електромереж, водоканалу та бригади швидкої допомоги.

За ходом проведення навчань пильно спостерігали начальник цивільного захисту Хмельницької області – голова облдержадміністрації Леонід Прус та заступник Хмельницького міського голови Анатолій Нестерук, гості з Республіки Польща - керівництво компанії Egeria, що спеціалізується на виготовленні рятувального обладнання, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, представники центральних та місцевих засобів масової інформації.

Крім того, всі присутні мали змогу ознайомитись з роботою водолазів-піротехніків, які тренувались діставати з води вибухонебезпечні предмети, а провідні виробники пожежно-рятувального обладнання продемонстрували новинки рятувальної справи та засобів захисту.

Як показали спільні навчання, такі відпрацювання стали новим підходом у взаємодії Держслужби з надзвичайних ситуацій та бізнесу. Вони сприяють не тільки підвищенню рівня професійної майстерності особового складу, а й змушують керівників об’єктів з масовим перебуванням людей звернути увагу на усунення наявних порушень правил пожежної безпеки та дотримання вимог до безпеки персоналу та гостей.

Вже по завершенню навчань курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності мали змогу ознайомитись з матеріально-технічною базою та технічним оснащенням Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області та скоштувати «солдатської каші», яку приготували рятувальники на польовій кухні.

ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Луцьку на зупинках ...
Наступна новина: На Тернопільщині школярі ...

КОМЕНТАРІ