Польща знову профінансує реставрацію надгробків на Личаківському цвинтарі у Львові

Польща знову профінансує реставрацію надгробків на Личаківському цвинтарі у Львові

20.05.14 09:53 0 267
На Личаківському цвинтарі у Львові розпочинають черговий етап реставрації надгробків та їх елементів у межах українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини». Роботи виконують спільно українські та польські реставратори, а фінансує все Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща.

Про це 19 травня передає прес-служба ЛМР.

«Про вибір конкретних пам’яток для реставрації вирішує кожного разу спільна українсько-польська комісія експертів. Перед усім, вона бере до уваги такі критерії: історична роль покійника, цінність надгробка та техніка, в якій він виконаний. Вибір віддзеркалює багатокультурність історичного Львова», – зазначили в Міністерстві культури та національної спадщини Республіки Польща.

Цього року відреставрують надгробки польського історика, директора Народної бібліотеки імені Оссолінських Августа Бельовського, польського революціонера і поета-романтика Северина Гощинського (І етап), Здіслави Крувчинської (продовження), Анни з Мальчинських Крип’якевич, архієпископа Григорія Рамашкана, митрополита вірменського обряду. Також у цьому році відновлять металевий ліхтар на гробниці родини Рейндльов та відновлять в автентичному вигляді освітлювальні елементи на відреставрованому минулоріч пам’ятнику на могилі українського правника та економіста, директора страхового товариства «Дністер» Ярослава Кулачковського.

Роботи планують закінчити восени цього року.

За словами представника Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща Міхала Міхальські, вартість цьогорічних робіт складає 350 тис. злотих.

Загалом, вартість реставраційних робіт, виконаних на Личаківському цвинтарі впродовж 2008-2013 року в межах цього проекту, склала 3 млн злотих.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: Суркіс каже, що ...

КОМЕНТАРІ