Тернопілля: обережно - змії!

Тернопілля: обережно - змії!

20.05.14 08:57 0 410
Зазвичай змії самі не нападають на людину, а кусають у випадках самозахисту, коли людина випадково наступає на них, хапає рукою разом із травою, переслідує їх.

Укуси змій є небезпечними для людей, тому важливо вміти швидко і правильно надати першу медичну допомогу. Дуже важливо покласти потерпілого в горизонтальне положення, знерухомити пошкоджену кінцівку, яку треба зафіксувати шинами або іншими підручними матеріалами (ногу прив’язати до другої ноги, руку прив’язати на косинку), протерти місце укусу чистою вологою серветкою, щоб зняти отруту зі шкіри. У жодному разі не можна відсмоктувати отруту ротом, накладати джгут, робити розрізи, надрізання, припікання в ділянці укусу, тому що вони сприяють посиленому всмоктуванню отрути. Необхідно забезпечити потерпілому повний спокій, дати багато пити (міцний чай, кава тощо). Застосування спиртних напоїв може тільки погіршити стан потерпілого.

Найголовніше – людину, укушену отруйною змією, якнайшвидше доставити до медичного закладу для надання лікарської допомоги. Особливо це стосується дітей, які найважче переносять ураження зміїною отрутою. При цьому треба знати, що протизміїна сироватка вводиться лише в лікувальних закладах і під контролем лікаря.

У більшості випадків укусів змій можна уникнути, якщо дотримуватися певних правил поведінки у місцях, де існує потенційна «зміїна» небезпека:

- носити міцне високе взуття (гумові чоботи);

- бути особливо уважним у густій траві, упевнитись, що там немає змії;

- уночі користуватися ліхтариком – багато змій особливо активні в теплі літні ночі;

- пам’ятати, що миші та щурі приваблюють змій – боротися з гризунами;

- не влаштовувати ночівлю біля дерев з дуплами, гнилих пнів, входів до печер, куп сміття.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: обережність й уважність допоможуть вам уникнути великих неприємностей.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
1 (голосів: 1)
Наступна новина: Міндоходів: податку з ...

КОМЕНТАРІ