В Луцьку громадськість вшанувала пам'ять Петра Маха

В Луцьку громадськість вшанувала пам'ять Петра Маха

27.05.14 15:50 0 844
25 травня 2014 року виповнилося б 80 років від дня народження українського письменника, заслуженого діяча мистецтв України, почесного громадянина міста Луцька Петра Петровича Маха (1934–2011).

З ініціативи Луцької міської ради та Волинської організації Національної спілки письменників України представники громадськості міста у день народження митця разом з родиною побували біля його могили. Лунали спогади про життєві роки «поета блакитноокої Волині», його активну громадянську позицію, творчий доробок. Квіти від міської ради поклала начальник управління культури Тетяна Гнатів, яка нагадала присутнім про проникливе синівське почуття поета до свого рідного міста, що вилилося у вірш «Місто моє» та зацитувала рядки «…Я палаю життям, я горжуся життям, Що воно мені в долю напише – лучанин!». Цей вірш разом з іншими, музику до яких написав заслужений діяч мистецтв України Мирослав Стефанишин, увійшов до пісенної збірки «Тополина дума», що вийшла друком за підтримки міського голови Миколи Романюка.

До ювілею письменника відбувалися літературно-мистецькі заходи у бібліотечних та навчальних закладах міста.

Довідка:

Мах Петро Петрович народився 25 травня 1934 року у селі Корхів Білгорайського повіту Люблінського воєводства, Польща. У 1944 році сім'я внаслідок депортації опинилася в голодному Мелітополі Запорізької області, а в 1945 році переїхала на Волинь.

Навчався у Підгаєцькій семирічці, у Луцькій середній школі № 1. Закінчив українське відділення філологічного факультету Львівського університету ім. Івана Франка.

Працював журналістом, виїзним редактором львівського видавництва «Каменяр» по Волинській та Рівненській областях, у газеті «Радянська Волинь».

Член Національної спілки письменників України з 1963 року. Перший голова створеної у 1980 році Волинсько-Рівненської організації Спілки письменників України. Є автором поетичних, прозових та публіцистичних книг. У них — тонка лірика, волинська природа, незламний дух борця за рідне слово, за волю України. На тексти віршів створені пісні «Ожини», «Питала мати в далини», «Сповідь сивого клена», «На білих крилах рушників» та інших. Твори друкувалися за кордоном, зокрема у Польщі та Словаччині, перекладалися на мови європейських країн.

Стояв біля витоків багатьох громадських організацій, зокрема, «Конгресу інтелігенції Волині», «Просвіти», «Товариства книголюбів». Почесний професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

2012 року відкрито меморіальну дошку пам'яті Петра Маха на фасаді Луцької спеціалізованої школи № 1, де навчався. В шкільному кабінеті української мови розмістили музейну експозицію, присвячену літературній спадщині поета.

1 червня 2013 року вступило в силу рішення міської ради м. Луцька про перейменування вулиці Баумана на вулицю Петра Маха.

Нагороджений Почесними Грамотами Верховної Ради України, іменною медаллю уряду. Лауреат літературних премій ім. Олександра Гаврилюка, Агатангела Кримського та «Благовіст» НСП України.

Управління культури міської ради

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Житомирщина: розширено ...
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ