Напередодні, 25 травня, у Володимирі-Волинському під час зустрічі з матерями та дружинами мобілізованих до 51-ї механізованої бригади військовослужбовців було домовлено, що Євген Мельник разом з ними у Міноборони озвучить проблеми мобілізованих. На зустрічі у Міністерстві оборони були присутні: ініціативна група жінок (8 осіб), заступник міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед, заступник міністра оборони Іван Руснак, перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-полковник Геннадій Воробйов.
Рідних військовослужбовців висловили суттєві зауваження до керівництва Міністерства оборони: це і непідготовленість військовослужбовців до несення служби у гарячих точках на сході країни; відсутність спеціяльних засобів захисту; скарги на некомпетентність деяких командирів 51-ї окремої механізованої бригади та генералів оперативного командування "Північ"; приховування фактів задіяння 51-ї бригади в АТО; низьке матеріяльне та медичне забезпечення мобілізованих; необхідність проведення перевірки усіх військкоматів у Волинській області на предмет проходження мобілізованими медичних комісій та перевірки військкоматами особових справ.
Керівництво Міноборони розповіло, що склад 51-ї ОМБ уже почали виводити на полігон Широкий лан у Миколаївській області й протягом тижня виведення триватиме. Мобілізованим буде надано необхідну медичну та психологічну допомогу. Обіцяють в оборонному відомстві створити робочу групу, представники якої будуть говорити з кожним солдатом, вивчатимуть їхні особові справи й мобілізованих, у яких склалися важкі сімейні обставини, переводитимуть на полігон у Рівне або у Володимир-Волинський. Також днями Міністерством оброни було закуплено 3 тисячі бронежилетів.
Щодо матеріяльного забезпечення, то мінімальна заплата має становити 2380 гривень. Тим, хто задіяний в АТО, мають виплачувати 15–20 тис. грн. і, відповідно до законодавства, їх прирівнюють до учасників бойових дій. Їхні списки має затверджувати Кабінет Міністрів, але зараз у комітетах Верховної Ради опрацьовують зміни до законодавства, щоби ці списки для більшої ефективності з мінімальними затратами часу затверджував кожний конкретний орган, як от Міноборони чи Державна прикордонна служба. Також у Міноборони пообіцяли підняти питання звільнення воєнкомів Нововолинська, Володимира-Волинського, Ковеля та Любомля.
Євген Мельник повідомив, що головною вимогою матерів і дружин мобілізованих військовослужбовців є демобілізація. Адже у зв'язку з тим, що 45-денний термін мобілізації військовослужбовців, мобілізованих до 51-ї Окремої механізованої бригади, вже добіг кінця, їх необхідно повернути у місце постійної дислокації у м. Володимир-Волинський, а наступну хвилю мобілізації проводити не з числа жителів Волині. Це дозволить провесті ротацію у Збройних Силах і зняти соціяльну напругу в низці районів Волинської області.
Перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-полковник Г.Воробйов пообіцяв ж доповісті про усі порушені на зустрічі проблеми начальнику Генерального штабу, зокрема і про прохання повернути 51-шу ОМБ у місце дислокації.
Про це повідомили в прес-службі Волинської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: У Львівській області ...
Преимущества быстрых займов на карту онлайн
Український бренд дизайнерського одягу CAT ORANGE
Talvi Ukraine объявляет грандиозные скидки на Black Friday
Коли потрібна термінова консультація педіатра?
Услуга "Семейный водитель": Ваше спокойствие и безопасность ваших детей