З 28 травня по 17 червня ц.р. на Волині відбудеться ХI музичний фестиваль «Стравінський та Україна»

З 28 травня по 17 червня ц.р. на Волині відбудеться ХI музичний фестиваль «Стравінський та Україна»

29.05.14 11:54 0 364
З 28 травня по 17 червня ц.р. на Волині відбудеться ХI музичний фестиваль «Стравінський та Україна».

Його урочисте відкриття - о 19 год. у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка.

Програму першого фестивального концерту запропонував народний артист України, видатний диригент і популяризатор музики ХХ століття Ігор Іванович Блажков котрий вдруге завітає до Луцька із ФРН. Твори Ігоря Стравінського виконуватимуть Академічні симфонічний та камерний оркестри Чернівецької обласної філармонії, а також академічний камерний хор «Чернівці». «Requiem Canticles» у цьому концерті посідає особливе місце, адже його вважають шедевром останніх літ Ігоря Стравінського (1966).

10 червня з Академічним симфонічним оркестром Хмельницької обласної філармонії виступить лауреат міжнародних конкурсів - Заслужена артистка України Етела Чуприк. У програмі концерту - твори В.А.Моцарта та І.Стравінського. З Волині розпочинається серія ювілейних концертів видатної піаністки, котра у червні відзначає 50-ліття від дня народження.

15 червня з академічним камерним оркестром «Кантабіле» обласної філармонії виступлять лауреати міжнародних конкурсів - молоді львівські віртуози Назар Федюк та Ігор Муравйов. Скрипалі виконуватимуть твори Й.- С.Баха, А.Вівальді, І.Стравінського, Д. Шостаковича, Н.Паганіні, Н.Рота, Дж.Вільямса. Завдяки фестивалю зустрічі учнів професора Володимира Заранського з волинянами стали традиційними: камерна музика від народження фестивальної традиції залишається однією з провідних тенденцій проекту.

Супутніми заходами фестивалю стануть проекти «Класична музика на екрані» та фотовиставка «Маестро і джаз». У кінозалі «Рояль» обласної філармонії 7 червня наймолодшим глядачам організатори фестивалю запропонують мультиплікаційні фільми, що розкривають образний світ видатних класичних творів, а знайомство із музичною документалістикою англійського режисера Тоні Палмера продовжить фільм про видатного британського композитора, диригента і піаніста Бенджаміна Бріттена в оригінальній мовній версії.

У співпраці з обласним краєзнавчим музеєм обласна філармонія та видавництво «Ініціал» готують на 12 червня мультимедійну презентацію виставки «Маестро і джаз». Зацікавлення джазом Ігоря Стравінського, захоплення джазом наступних поколінь волинян, «портретування джазу» фотохудожника Олександра Більчука складаються в експозицію, покликану відобразити дух імпровізації, що від моменту зародження притаманний цьому видові мистецтва.

Завершальним акордом ХІ музичного фестивалю «Стравінський та Україна» стане спеціальна програма заходів 17 червня у «райському куточку для творчості» композитора: у музеї-садибі Ігоря Стравінського в Устилузі за участі директора Інституту культурної антропології Віктора Давидюка,у рамках традиційного проекту «До витоків «Весни священної» відбудеться презентація DVD «Вибране» з балетами Ігоря Стравінського та збірника статей «Устилуг-Голлівуд» лекція «Тансман у Голлівуді» за матеріалами дослідження Войцеха Вендланда «У 89 років довкола світу». Скрипковий концерт І.Стравінського у чотирьох частинах виконає лауреат міжнародного конкурсу Вікторія Гриненко.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Чернігівській області ...
Наступна новина: Обама: найбільша загроза ...

КОМЕНТАРІ