В Україні підготували аристократичний «Маршрут №1», присвячений Шекспіру

В Україні підготували аристократичний «Маршрут №1», присвячений Шекспіру

29.05.14 19:02 0 337
До 450-річчя з дня народження Вільяма Шекспіра газета «День» підготувала особливий глянцевий додаток «Маршрут №1»: по-британськи стриманий, по-українськи душевний і по-україно-британськи аристократичний.

Про це повідомили в інформаційній службі газети «День».

Як йдеться у повідомленні, шанувальники класичного та сучасного мистецтва, театрали й романтики з усього світу цього року святкують подію грандіозного масштабу – 450-ліття від дня народження видатного англійського поета й драматурга Вільяма Шекспіра.

Як відомо, урочистості до ювілею Шекспіра стартували по світу 23 квітня – дня, який офіційно прийнято вважати днем народження генія епохи Відродження.

«Попри всесвітню славу англійського драматурга і поета, знаємо ми про нього досить мало. Навіть точний день народження Шекспіра не відомий. Лише з церковних записів відомо, що хрестили новонародженого Вільяма 26 квітня 1654 року. Оскільки за тодішньою традицією дитина мала бути похрещена упродовж трьох днів після народження, то дослідники сходяться на думці, що днем народження можна вважати 23 квітня. За іронією долі цей день є також датою смерті Вільяма Шекспіра (1616 рік) у віці 52 років», – йдеться у повідомленні.

У «Дні» зазначають, що небагато відомо і про його приватне життя чи уподобання. Фахівці вважають навіть, що більшість творів Шекспіра втрачені, бо тексти п’єс за його життя друком не виходили. Доступний нам образ Шекспіра-людини на добру половину складається з переказів, легенд, міфів. Як наслідок, на «долоні» шекспірознавства залишилась пригорща незаперечних фактів. Проте вони розрізнені, часом суперечливі і біографічні прогалини мимоволі заповнюють припущеннями, гіпотезами. Та це лише додає таємничої привабливості постаті англійського барда, робить його особливо близьким для кожного, хто цікавиться ним і його творчістю. Адже кожен з нас, читаючи його, може пізнати «свого Шекспіра».

У традиційній для «Маршруту №1» колонці «Порада друга» редакція запитала у послів різних країн про «їхнього Шекспіра».

«У світі було, є і буде багато митців. Та одиниці залишаються в пам’яті століть, континентів, народів. Шекспір один з тих небагатьох, чиї цитати вже стали частиною нашого життя. І він завжди є актуальним. Одна з найвідоміших його фраз – «Весь світ театр, а люди в нім – актори». І він сам така особистість, яка породжує багато питань: Чи був Шекспір Шекспіром? Чи був Шекспір взагалі? Шекспір як митець несподіваний, а такі або відштовхують, або надзвичайно манять. Так-от Шекспір манить!», – розповіла у коментарі «Дню» про «свого» Шекспіра директор Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» (МА) Наталя Заболотна.

За її словами Шекспір, є надзвичайно запитуваний в Україні.

«Та дивуватись такому запиту насправді нема чого. Адже ми – українці, – пише у своїй традиційні колонці до «Маршруту №1» головний редактор «Дня» Лариса Івшина, – живемо «у часи справжніх «шекспірівських пристрастей». Ми вибралися з «болотистого» стану і, фактично, на гамлетівське питання: бути чи не бути? Відповіли: бути! Але залишається безліч інших вічних запитань: про любов і зраду, вірність і підступність… І на них відповідати все життя. Шекспір є символом Відродження. А чи не так можна назвати і наші часи?».

Зазначимо, новий «Маршрут №1» виходить 30 травня. Він буде у продажу в кіосках до 8 червня. Читачі додатка матимуть змогу ознайомитися з купелею британської драматургії – містом народження Шекспіра – Стратфорді-на-Ейвоні, отримати поради від адепта британської естетики Тимура Масаутова, як в місті носити броги й чіноси, дізнатися про традиції британського чаювання, найцікавіші факти про великого барда, цитати відомих людей про Шекспіра, а також отримати кулінарний гід та афішу «шекспірівського літа» в Києві.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: В УПЦ МП засудили ...

КОМЕНТАРІ