В Україні пропонують збільшити кількість годин на шкільний предмет «Захист Вітчизни»

В Україні пропонують збільшити кількість годин на шкільний предмет «Захист Вітчизни»

29.05.14 14:41 0 548
У вівторок, 27 травня, в Міністерстві освіти і науки України відбулася всеукраїнська нарада з питань загальної середньої освіти.

Як інформує прес-служба відомства, до обговорення нагальних питань освіти долучилися заступник міністра освіти і науки Павло Полянський, голова Комітету ВРУ з питань науки та освіти Лілія Гриневич, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень та понад 300 учасників з регіонів і представників громадськості.

За словами Павла Полянського, команда Міністерства освіти і науки України працює у двох напрямках: забезпечення навчального процесу та напрацювання майбутніх змін. Міністерство зацікавлене у залученні громадськості до дискусій, обговорень та прийнятті спільних рішень. Тому метою наради було почути бачення теперішнього стану освіти та її перспектив.

Освітяни обговорювали пропозиції змін до навчальних програм, вибору підручників, проведення Державної підсумкової атестації та акредитації навчальних закладів, актуальність проведення літніх оздоровчих таборів при школах, питання підтримки приватної освіти. Звернули увагу на впровадження 12-річної загальної середньої освіти та обґрунтування її переваг.

Серед запропонованих змін – збільшення кількості годин та зміна програми предмету «Захист Вітчизни», повернення до навчальних планів предмету «Етика» та курсу морально-духовного спрямування на вибір батьків, вивчення другої іноземної мови з 5 класу за наявності відповідних умов та бажання шкіл, перекомпонування навчальних годин між алгеброю та геометрією у 7 класі.

Як наголосив Василь Кремень, старша школа має бути профільною та готувати глобальну людину. Загалом освіта має орієнтуватися на дитину, її здібності та потреби.

Лілія Гриневич зазначила, що нині на часі робота над новим проєвропейським законом про освіту. Українці мають бути конкурентоспроможними у світі. для цього є всі умови: запит на зміни у державі та підґрунтя для розвитку системи освіти.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львові відбудеться ...
Наступна новина: 126 млн. грн. надійшло на ...

КОМЕНТАРІ