На цьому 29 травня під час круглого столу «Перспективи та розвиток книговидавничої галузі Львівської області» наголосив директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник.
«Зараз ми живемо в час, коли усі маємо усвідомити: люди, що бігають з автоматами по теренах степової України, книжок не читають. Проблема цих людей у тому, що вони не читали книжок. Тому й не знають, як діяти у цій ситуації, а вхопилися за вихід, який їм підсунули люди не з України, – підкреслив Іван Сварник. – Як вийти з цієї ситуації – справа політиків, наша справа – зробити так, щоб люди читали книги».
Він розповів, що нещодавно побував у сільських бібліотеках Перемишлянського району.
«Виявилось, що в селі живе 700 осіб, і 500 з них – читачі бібліотеки. Я кажу бібліотекарю, що не може бути, невже стільки читачів! Мені ж відповідають, що читають усі пенсіонери, діти починають читати книги з бібліотеки від шести років. Хіба пияки не беруть книжок, але є серед них і такі, які теж читають. Тому з читанням книжок, попитом на них у нас проблеми немає», – зауважив Сварник.
Натомість, з його слів, є великі проблеми з гуртовими закупівлями книжок, що приводить до корупції та зменшення книг, які потрапляють у бібліотеки.
«Коли ми працювали безпосередньо з видавництвами, то все було зовсім інакше. Кожен директор мені казав, що якщо ви візьмете на таку-то суму, то на решту даємо знижку. Тобто, тоді ми могли купити вдвічі більше книжок, ніж під час тендерних торгів. Це надзвичайно болюче питання для української книги», – підсумував директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Він нагадав, що торік ВРУ розглядала законопроект про скасування держзакупівель в галузі книжкової продукції. ВРУ прийняла його, але проект закону «зарізав» екс-президент. Відтак, вважає Іван Сварник, зараз знову потрібно порушувати це питання.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Луцьку відбувся рейд на ...
Наступна новина: Тернопільщина готується до ...