У парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки відбувається комплекс робіт з благоустрою

У парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки відбувається комплекс робіт з благоустрою

30.05.14 13:16 0 384
Центральний парк культури і відпочинку ім. Лесі Українки – це основне місце відпочинку та проведення дозвілля тисяч лучан та гостей міста. Він був створений площею 60 га в 1964 році на місці осушеної заплави р.Стир. Були викопані канали, розбиті алеї, доріжки. Спочатку висаджували, в основному, осокори - швидкоростучі та вологолюбні дерева.

Рішенням міської ради від 31 жовтня 2012 року затверджена нова територія парку площею 77,5 га, в яку включено територію зоопарку, кінно-спортивної школи, орнітологічного заказника „Пташиний гай”. Без цих об’єктів власна територія парку складає 52 га. На його території створено зону атракціонів, функціонує зоопарк, дитяче містечко „Диво”, спортивно-розважальний об’єкт “Еколого-туристична стежина здоров’я” (мотузкова стежка, змонтована на деревах). Щороку в парку проводяться загальноміські заходи: свято квітів, різноманітні фестивалі, ярмарки тощо. За дамбою влаштовано центральний пляж.

В останні роки із залученням широких верств громадськості проведено великі обсяги робіт із розчищення парку від порослі, самонасіву, аварійних, сухостійних, старих, уражених омелою та іншими хворобами дерев. З метою повноцінного догляду за зеленими насадженнями парк у 2011 році передано на баланс КП «Парки та сквери м.Луцька».

Директор комунального підприємства Анатолій Трикуш розповів, що півстолітній парк ім. Лесі Українки та інші сквери міста потребують комплексного очищення від захаращення та відтворення зелених насаджень. Видалення аварійних, сухих чи повалених дерев відбувається з дозволу спеціальної комісії, а на їх місці проводиться посадка молодих саджанців. Зокрема, за останні два роки було наведено лад на території площею 23,7 гектара.

За словами Анатолія Трикуша, у 2012 році в центральній частині парку було посаджено 1800 дерев, а у 2013 – 1440. Цьогорічної весни висаджено 2,5 тисячі саджанців на території, де було видалено 600 аварійних дерев. У 4-х секторах парку посадили: крупномірні саджанці деревних порід (ясен – 500, вільха – 500, береза – 300, ялина і сосна – 200, дуб червоний – 100, а також тополя, акація, липа, верба, горобина). Частину саджанців безоплатно надало Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства. Також буде закладено й бузкову алею вздовж меліоративного каналу (близько 100 шт.).

Крім того, у парку ім.900-річчя Луцька було висаджено 800 дерев, які були придбані в Київському ботанічному саду за кошти Приватбанку.

З настанням літнього періоду в центральному парку культури і відпочинку ім.Лесі Українки виконуються роботи із косіння трави на газонах та на території пляжу. Всього було викошено траву на території 221310 кв.м. Також викошувалась трава вздовж пішохідних доріжок в парку імені 900-річчя Луцька.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У суботу на Львівщині ...
Наступна новина: В Житомирській області в ...

КОМЕНТАРІ