В Луцьку з 1 липня здорожчає вартість надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення

В Луцьку з 1 липня здорожчає вартість надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення

10.06.14 15:50 0 642
Про це під час оперативної наради повідомив директор КП «Луцькводоканал» Іван Корчук.

Він зазначив, що з 1 липня вартість централізованого водопостачання становитиме 4,31 грн за 1 куб. м (з ПДВ) та 4,21 грн за 1 куб. м (з ПДВ) за централізоване водовідведення.

Загальна вартість послуг водопостачання та водовідведення становить 8,52 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

Іван Корчук зазначив, що ці тарифи будуть однакові і для населення, і для юридичних осіб.

Таким чином, 1 кубометр води для лучан подорожчає з 2,52 грн до 4,31 грн, 1 кубометр стоків - з 2,268 до 4,21 грн. В середньому для населення вартість водопостачання і водовідведення зросте на 77,9 %.

Для підприємств і бюджетних організацій, згідно розпорядження Національної комісії з питань регулювання ринку комунальних послуг України, вартість 1 куб. м води зросте з 4,20 до 4,31 грн. та водовідведення з 4,10 до 4,21 грн. В середньому для юридичних осіб вартість послуг зросте на 2,7 %.

Іван Корчук зауважив, що діючі тарифи не покривають витрати підприємства на виробництво, транспортування та постачання води.

Також він повідомив, що станом на 1 червня 2014 року заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення перед КП «Луцькводоканал» становить 4 854,9 тис.грн.

Директор КП «Луцькводоканал» закликав мешканців міста, у помешканнях яких встановлені лічильники, провести розрахунки за спожиту воду, адже з 1 липня вони платитимуть уже за новими тарифами.

Повідомив Іван Корчук й про те, що з підняттям тарифів буде з метою соціального захисту населення Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову КМУ від 05.04.2014 року №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги. Отримати відповідні компенсації можна з 1 липня 2014 року, тоді ж набуває чинності згадана постанова.

Постановою передбачено, що сім'ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім'ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг у зв'язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

Таким чином, малозабезпечені сім'ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів.

Для того, щоб отримати компенсацію, необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання із відповідною заявою.

Фінансування витрат, пов'язаних з наданням населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Заступник міського голови Лариса Соколовська теж заспокоїла лучан та наголосила, що громадяни зможуть отримати відповідні компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на водопостачання та водовідведення.

Однак, вона наголосила Івану Корчуку, що із підвищенням тарифів має зрости і якість надання послуг.

Також повідомила, що з 1 липня можуть зрости у вартості послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання.

Перший заступник міського голови Святослав Кравчук зазначив, що лучани боргують значну суму КП «Луцькводоканал», а ці кошти можна було б використати на модернізацію обладнання та інші виробничі цілі.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Промислові підприємства ...
Наступна новина: У Львові під колесами ...

КОМЕНТАРІ