В Луцьку один із методів профілактики туберкульозу - виявлення хвороби на ранній стадій

В Луцьку один із методів профілактики туберкульозу - виявлення хвороби на ранній стадій

12.06.14 15:32 0 519
Питання реалізації заходів в місті Луцьку щодо протидії захворювання на туберкульоз розглядали під час сьогоднішнього засідання координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, наркоманії, з питань профілактики і протидії пияцтву, алкоголізму та тютюнокуріння, яке відбувалося у залі засідань міської ради.

За словами генерального директора територіального медичного протитуберкульозного об’єднання Олега Яковенка, в Україні епідемія туберкульозу зареєстрована з 1995 року. Характерно, що темп приросту захворюваності за останні роки в 2,5 рази більший. «У 2012 році у нашій країні почала працювати державна програма щодо протидію цьому захворюванню», - зауважив він. Проте ця хвороба – одна з найболючіших медико-соціальних проблем країни.

З метою підвищення ефективності медичної допомоги хворим на туберкульоз, забезпечення своєчасності її надання, достовірності статистичної інформації з 2013 року в Україні існує електронний національний реєстр хворих на туберкульоз.

За словами генерального директора територіального медичного протитуберкульозного об’єднання, туберкульоз вражає насамперед соціально незахищені верстви населення.

Однією з наявних проблем щодо діагностування хворих Олег Яковенко назвав відсутність туберкуліну – діагностичного препарату, що застосовується для виявлення алергічної реакції в осіб, інфікованих туберкульозними бактеріями.

Підтвердила це й головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська. За її словами, без цього препарату неможливо робити вакцинацію.

«Це дуже серйозне питання й потребує обов’язкового вирішення», - наголосив перший заступник міського голови Святослав Кравчук. Він запропонував рішенням координаційної ради звернутися до обласної та міської ради, аби сприяти виділенню коштів для закупівлю цього препарату.

На його думку, одним із методів профілактики туберкульозу є виявлення хвороби на ранній стадій. Тож звернув увагу усіх присутніх на необхідності обов’язкового проведення профілактичних оглядів працівників установ, підприємств та організацій міста.

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Федір Кошель зауважив, що важливим фактором є поширення інформаційних матеріалів, що роз’яснюють населенню: що таке туберкульоз, як його вилікувати, про правила дотримання санітарно-гігієнічних норм тощо.

Також члени координаційної ради звернули увагу на обмеження контакту хворих на туберкульоз з здоровими громадянами.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Житомирщина отримала ...
Наступна новина: Мешканцям АР Крим, які ...

КОМЕНТАРІ