На Тернопіллі ефективне використання надр – запорука економічного зростання краю

На Тернопіллі ефективне використання надр – запорука економічного зростання краю

13.06.14 16:08 0 844
Під керівництвом голови Тернопільської облдержадміністрації Олега Сиротюка відбулася виїзна розширена нарада на тему «Стан та проблеми надрокористування в області».

Участь у ній взяли керівники правоохоронних органів, голови районних державних адміністрацій, районних рад, керівники районних установ та організацій – СБУ, РВ УМВС, прокуратури, державних інспекцій з охорони навколишнього природного середовища, управління Держземагенства, управління Держгірпромнагляду, окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних установ та територіальних підрозділів.

«Тернопільщина має значний природоресурсний потенціал, однак він не завжди використовується належним чином, – наголосив голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк. – Впродовж багатьох років однією з найактуальніших проблем для Тернопільщини є незаконне надрокористування. Через це область не отримує надходжень у державний бюджет, втрачаються робочі місця, розвивається тіньова економіка. Через нелегальне видобування корисних копалин лише на одному кар’єрі буджет зазнає втрат понад 30 млн. грн.».

У рамках наради визначили можливі шляхи вирішення проблеми. Очільник краю резюмував, що зараз необхідно раціонально використати всі резерви на місцях, створювати умови та сприяти усім, хто хоче легально займатися надровидобуванням.

За результатами наради голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк дав низку доручень. Зокрема, райдержадміністраціям та районним радам утворити робочі групи для детального обстеження наявних кар’єрів та в місячний термін проінформувати про результати; сформувати єдину базу даних про кар’єри і суб’єкти господарювання; контролюючим органам області посилити контроль за суб’єктами господарювання на ринку надрокористування; органами місцевого самоврядування внести пропозиції щодо охорони родовищ та недопущення незаконного видобутку надр; ДАІ посилити контроль за транспортними засобами, які перевозять продукцію із родовищ корисних копалин на території області; УМВС, СБУ, прокуратурі вжити необхідних заходів щодо притягнення до відповідальності осіб, причетних до незаконного видобутку надр.

Опісля наради у рамках робочої поїздки голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк відвідав родовище пісків у с. Варваринці та ділянку пісковиків у с. Кровинка на Теребовлянщині.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Луцьку 15 червня – ...
Наступна новина: Івано-Франківськ: депутати ...

КОМЕНТАРІ