На Хмельниччині застосування регіональної угоди є чинником реалізації конституційних прав та свобод працюючих

На Хмельниччині застосування регіональної угоди є чинником реалізації конституційних прав та свобод працюючих

14.06.14 08:00 0 886
12 червня 2014 року за участю сторін соціального діалогу, представників від облдержадміністрації, Федерації профспілок та Об’єднання організацій роботодавців області, відбулося засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Живучи в умовах гострої соціально-економічній кризи, важко усім – і роботодавцям, і робітникам, і представникам влади. Проте будь-яка криза має свій початок і своє завершення. Зважаючи на складні часи в історії як України, так і Хмельниччини зокрема, виконання регіональної тристоронньої соціально-економічної угоди на теренах області, сприяло соціально-економічному розвитку нашого регіону, - наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Симчишин.

За словами посадовця, наразі важливим є продовження ведення максимального діалогу і спільної діяльності. Адже будь яка криза дуже гостро б’є по роботодавцях, працівниках та представниках органів виконавчої влади.

«Зараз ми розуміємо, що забезпечення людини роботою і достойною зарплатою дає їй можливість виживати у цих умовах. Наявність робочого місця і відповідної заробітної плати – це те, про що ми маємо всі дбати – і влада, і роботодавці, і профспілки. Тому що людина залишається найменш захищеною у за умов будь якої із криз», - акцентував увагу Олександр Сергійович. Адже важливим і дієвим чинником реалізації в області конституційних прав і гарантій працюючих, колективно-договірного врегулювання соціально-економічних і трудових відносин залишається укладання сторонами соціального діалогу Регіональної угоди.

Відповідно до порядку денного, на засіданні Ради підведено підсумки виконання регіональної угоди між Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Федерацією профспілок та Об’єднанням організацій роботодавців Хмельницької області у 2013 році, розглянуто питання про розроблення нової моделі вирішення трудових спорів в Україні, про заходи з ліквідації «тіньової» зайнятості та боротьби з виплатою заробітної плати у «конвертах», про стан та проблеми підготовки, перепідготовки робітничих кадрів в області, а також внесено зміни до плану роботи територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2014 рік та до загального складу представників сторін соціального діалогу у Раді.

Спільна робота по реалізації взятих зобов’язань щодо виконання Регіональної угоди позитивно вплинула на соціально-економічний розвиток області.

Про дієвість заходів свідчить те, що загальний обсяг залучених в економіку області прямих іноземних інвестицій станом на 1 січня поточного року становив 225,5 млн. дол. США, що на 9,9% більше, ніж на початок 2013 року. Зокрема, на підприємствах промисловості зосереджено 154 млн. доларів США, у розвиток сільського господарства спрямовано 26,0 млн. доларів США.

У січні-квітні поточного року загальне виробництво продукції сільського господарства зросло у порівнянні до відповідного періоду 2013 року на 10,7%, у тому числі у сільськогосподарських підприємствах – на 19,3%, у господарствах населення – на 3,2 відсотка.

Загальний обсяг реалізованої аграрними підприємствами власно виробленої продукції за січень-квітень поточного року порівняно з відповідним періодом 2013 року збільшився на 10,8%, у тому числі продукції тваринництва – в 1,5 раза.

Станом на 1 травня поточного року область за сумою боргу посідає 7 місце серед регіонів України.

У І кварталі поточного року реалізація вжитих заходів з легалізації трудових відносин дала змогу легалізувати 304 особи. Загальна сума донарахованих доходів становить 223,0 тис. гривень.

За січень-квітень 2014 року в області створено 5,6 тис. нових робочих місць, що становить 43% до річного завдання. Співвідношення створених робочих місць до ліквідованих складає 165 відсотків.

Попри позитивні тенденції у соціально-економічному становищі Хмельниччини, залишається досить багато дискусійних та спірних питань між учасниками угоди. Перш за все це стосується недосконалості нормативно-правової бази. На цьому та інших важливих аспектах реалізації зазначеної угоди йшлося під час дискусії між її учасниками. Проте усі погоджуються з тим, що потрібно змінювати підходи до ведення господарської діяльності в умовах нестабільної соціально-економічної ситуації та ініціювати внесення змін у законодавчу базу.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У конкурсі Одеського ...
Наступна новина: Житомирщина: понад 2 тис. ...

КОМЕНТАРІ