Отець Борис (Гудзяк): Рок приніс нам бунт проти табу й усталеного порядку

Отець Борис (Гудзяк): Рок приніс нам бунт проти табу й усталеного порядку

14.06.14 10:42 0 795
Рокова музика – це прекрасне дзеркало того, що відбулося в культурі. Протягом останніх шістдесяти років культура змінилась більше, ніж за шість століть. Ставлення до сім’ї, авторитетів, старших стали зовсім іншими. Рок приніс бунт проти загального порядку і табу.

Про це вчора, 12 червня, на лекції про рок-музику сказав президент УКУ владика Борис (Ґудзяк), передає кореспондент .

В академічному корпусі УКУ, що на вул. Козельницькій, послухати лекцію від владики про рок-музику зібралися понад три сотні людей. Були і студенти, і люди старшого віку, і навіть діти.

Це була незвичайна академічна лекція. Разом з Борисом (Ґудзяком) її читав добрий друг владики, з яким він жив чотири роки під час навчання у США, Ілько Лабунька. Цікаві розповіді супроводжували відео з рок-концертів 60-х років минулого століття.

Борис (Ґудзяк) зазначив, що саме в роковій музиці ми бачимо, як протягом останніх років знищуються усі бар’єри та усталені норми у суспільстві. Саме з неї все почалося у 60-х рр. минулого століття.

«Виступи не були звичними виступами: не було бар’єрів між артистами та публікою. Це ознаки того, що авторитети ієрархії почали вважатися обмеженням свободи і нашого потенціалу. Це бунт проти всього: прийнятих моделей сім’ї, стосунків між закоханими», – розповів Борис (Ґудзяк).

Ілько Лабунька розповів про те, як з’явилась рокова музика і які події відбувалися у світі в той час. Він зазначив, що легендарні The Beatles своєю появою сколихнули весь світ. У музиці з’явилось щось зовсім інше, те, що почало руйнувати всі уявлення про культуру.

«Музика, яку виконували The Beatles, була простою. Хлопці співали про свої проблеми, грали на примітивних інструментах. Але вони були надзвичайно талановиті. Навіть сам король музики – Елвіс Преслі – боявся їх, хоча хлопці були його фанатами», – розповів Ілько Лабунька.

Він зазначив, що саме ця група змінила уявлення про музику. Під час гастролей у США хлопців зустрічали, як королеву. Від них втрачали розум фанати. Саме The Beatles вперше зібрали людей на стадіоні. До того концерти відбувалися лише на сценах театрів, будинків культури.

Лектори показали аудиторії кадри з їхніх концертів, на яких видно, наскільки фанати шаленіли від їх виступів: жінки плакали, деяких з них забирали полісмени.

Владика Борис (Ґудзяк) розповів, що саме з цього періоду в музиці та культурі усе стрімко змінюється: зникають бар’єри між публікою та артистами, світ починає бунтувати проти всього, що раніше вважали правильним.

Цей бунт продовжує розвивати The Rolling Stones. Якщо The Beatles були витонченими, у гарних костюмах, їхня музика була більш спокійною, то цей гурт був повною протилежністю.

«На відео видно, що у бітлів на обличчі є блага усмішка, а у Міка Джагера вже є вираз цинізму, агресії. Це певний позов 60-х рр. ­– особисте, соціальне незадоволення. Ми бачимо, як відбувається швидка прогресія до більш радикальних протестів проти табу, порядків, які панували», – сказав Борис (Ґудзяк).

Більш озлобленими, продовжував Ілько Лабунька, були The Who. Вони називали себе прихильниками так званого автодиструктивного мистецтва. Під час кожного концерту на сцені музиканти повністю знищували свої інструменти. Лектор зазначив, що хлопці були надзвичайно талановитими, однак їхнє прагнення бунту, вживання алкоголю та наркотиків просто їх знищило.

«Їм була притаманна деструктивність, насильство. Усе це переходило на суспільство», – зазначив він.

Підсумовуючи лекцію, Борис (Ґудзяк) підкреслив, що наше життя зараз обумовлене змінами 60-х рр. минулого століття, «цим бунтом проти минулих, старших, загального порядку і табу».

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: Сергій Шаранич: Шлях до ...

КОМЕНТАРІ