Сидір Кізін зустрівся із Послом Азербайджанської Республіки в Україні

Сидір Кізін зустрівся із Послом Азербайджанської Республіки в Україні

19.06.14 14:55 0 1110
З метою налагодження ділового партнерства та співпраці 18 червня, голова облдержадміністрації Сидір Кізін зустрівся з Надзвичайним та Повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Ейнуллою Мадатлі.

Вітаючи дипломатичного представника Азербайджану на Житомирщині, очільник області подякував йому за увагу до нашої держави та регіону зокрема.

«Історії державотворення Азербайджану та України дуже схожі. Республіка Азербайджан здобула незалежність, хоча теж зазнавала поневолення країнами-сусідами, боролася з подібними до українських викликами. Ми з великою симпатією ставимося до азербайджанського народу, котрий свого часу також пролив багато крові за власну незалежність, а нині вибудовує процвітаючу державу. Тому нам, українцям, дуже важлива ваша підтримка у прагненнях України бути незалежною державою та рівноправним членом світового співтовариства, самостійно визначати свою політику і жити у мирі з іншими країнами», – наголосив під час зустрічі Сидір Кізін.

Очільник області закцентував увагу на значущості співпраці з Азербайджаном, адже нині Житомирщина напрацьовує шляхи скорочення споживання російського газу та переходу на альтернативні джерела енергії.

«Отримав доручення від Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка: підготувати область до режиму роботи на випадок відімкнення російського газу. Це питання нашої енергетичної незалежності. Тому для нас дуже важлива співпраця з Азербайджаном, зокрема й у цій сфері. Наразі ми прискореними темпами переходимо на використання альтернативних енергоносіїв. Наша область може похвалитися хорошими запасами відновлюваних природних ресурсів. Наприклад, за кількістю лісових площ Житомирщина є першою у державі. При цьому ми здійснюємо переробку та експорт деревини», - зазначив Сидір Кізін.

Надзвичайний та Повноважний посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулла Мадатлі висловив сподівання, що Сидору Кізіну, як голові облдержадміністрації, вдасться розвинути регіон, зокрема – економічну, соціальну та культурну сфери.

«Звичайно, Азербайджан і Україна залишаються союзниками. Так склалося з давніх часів. Як історик можу сказати, що наші спільні предки співпрацювали, а наразі Азербайджан однозначно підтримує територіальну цілісність України. У березні під час голосування у Генеральній Асамблеї ООН Азербайджан підтримав позицію України щодо Криму. Незважаючи на інші зовнішні впливи, ми продовжуємо обраний курс», – запевнив Ейнулла Мадатлі.

Також дипломат повідомив про те, що за дорученням Президента Республіки Азербайджан Ільхама Алієва, спікер азербайджанського парламенту Огтай Асадов уже обговорив із Главою нашої держави Петром Порошенком перспективу подальших партнерських відносин.

«Нинішня ситуація засвідчує необхідність зближення наших країн, нашої співпраці. У нас ідентичні до ваших проблеми. Наприклад, досі не врегульованим залишається нагірно-карабахський конфлікт між вірменами та азербайджанцями. Вірменія поки тримає під контролем 20 % нашої території. Переговори за посередництва Мінської групи ОБСЄ тривають уже понад 20 років. Наразі уже 23 роки ми утримуємо мільйон біженців із окупованих районів Азербайджану, причому більше 250 тисяч осіб – вірмени», – розповів Ейнулла Мадатлі.

За словами Посла Азербайджану, попри це республіка продовжує розвиватися. За останні десять років Азербайджан став більш сильною та розвиненою державою. Нафтові доходи в основному спрямовуються на соціальну сферу, розвиток інфраструктури, створення довгострокових об’єктів. Енергетика, як і раніше, має провідну роль в економіці.

На звершення зустрічі голова облдержадміністрації Сидір Кізін і Надзвичайний та Повноважний посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулла Мадатлі обмінялися презентами – книгами про історію Житомирщини та Азербайджану.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Галина Чорна: "Влада ...
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ