На Прикарпатті пройшов виїзний семінар для інспекторського складу Управління ДСНС в області щодо запобігання пожеж у місцях збирання та зберігання нового врожаю

На Прикарпатті пройшов виїзний семінар для інспекторського складу Управління ДСНС в області щодо запобігання пожеж у місцях збирання та зберігання нового врожаю

20.06.14 18:07 0 565
Незабаром на ланах Прикарпаття розпочнеться масове збирання зернових. Нині в господарствах краю завершуються роботи з підготовки до жнив комбайнів й іншої сільськогосподарської техніки, останні приготування тривають також на токах та елеваторах і складах, які мають приймати збіжжя. Надзвичайно важливим є саме зараз убезпечити майбутній урожай від вогню. Цей процес посилено контролюють фахівці Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.

Щоб виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням правил пожежної безпеки. Адже всім відомо, що пожежа сама по собі не виникає, а є наслідком чиєїсь недбалості, безпечності та безгосподарності. Тож не допустити пожеж у період жнив і зберегти хліб - спільний обов’язок. Це добре розуміють фахівці. Саме тому звертати увагу навіть на найменші порушення у протипожежному захисті техніки, котра залучатиметься до збирання культур, приміщень, де зберігатиметься новий врожай, - обов’язок кожного інспектора, а керівники агропромислових підприємств мусять строго виконувати заходи, запропоновані у приписах фахівців державного пожежного нагляду.

Працівники відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС в області та інспектори структурних підрозділів мали змогу ознайомитися зі спеціальною збиральною технікою, котра є у «Штерн-агро», нагадати організаційні та практичні заходи, котрі мають вживатися до недобросовісних хліборобів, хід проведення планових та позапланових перевірок, відповідних інструктажів з керівниками і працівниками підприємств, щоб запобігти пожежам під час зернозбиральної кампанії 2014.

Заступник начальника Управління ДСНС в області з організації запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту полковник служби цивільного захисту Ігор Михайлович Мусіловський наголосив на необхідності неухильно дотримуватися чинного законодавства під час здійснення планових та позапланових перевірок об’єктів суб’єктів господарювання.

Як показують перевірки, саме відсутність автоматичної пожежної сигналізації та запасів води для пожежегасіння є найпоширенішою проблемою аграрних підприємств області. Крім того, не усюди вчасно перезаряджають вогнегасники та повністю укомплектовують пожежні щити. Інспектори вказують власникам на виявлені недоліки та вимагають якнайшвидше усунути їх, надають практичну і методичну допомогу. А от про зернозбиральну техніку та обізнаність з правилами пожежної безпеки персоналу керівники більшості господарств дбають добре.

«Наші комбайни та автомобілі, що перевозять зерно, обладнані вогнегасниками, лопатами, ємкостями для води, - розповідає відповідальний за пожежну безпеку ТзОВ «Штерн-агро» Зеновій Петрушинський. – Під час жнив завжди вивозимо у поле бочку з водою, щоб за необхідності було чим погасити вогонь».

Хлібороби щосили готуються до жнив і сподіваються на багатий урожай. А що хліб не той, що на полі, а той, що в коморі, фахівці державного пожежного нагляду стежитимуть за дотриманням пожежної безпеки та робитимуть усе можливе, щоб захистити майбутній урожай від вогню.

Управління ДСНС в області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Ірина Сех: ...
Наступна новина: Комісійний телефон – ...

КОМЕНТАРІ