В Запоріжжі зустріли свято Купайла та вшанували пам’ять загиблих предків

В Запоріжжі зустріли свято Купайла та вшанували пам’ять загиблих предків

23.06.14 10:32 0 803
Запорізькі рідновіри провели на острові Хортиця свято Купайла, в якому взяли участь кількасот людей. За старим звичаєм у день літнього сонцестояння на березі Дніпра одружили обраних Купайла та Марену. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

«Купайло уособлює Стихію вогню, Марена – стихію води. Люди за обрядами мають очиститися і водою і вогнем. Крім того, ми просимо пройти їх через вінок із кропиви. Пращури вважали, що кропива виганяє злих духів», – розповіла духовний провідник Рідної православної віри Ясна Яковенко.

Другою частиною стало вшанування пращурів, що воювали за свій рід.

«Вшанування предків, котрі здобули незалежність, вибороли життя нам з вами – невід’ємна частина свята. Нині ж саме цей обряд чи не найактуальніший, адже ми просимо військо Перуна приєднатися до наших воїнів та дати їм сили, віри і бойового духу, щоб гідно захищати рідну землю», – прокоментував обряд верховний волхв Руського православного кола Світовит Пашник.

Уночі пари вирушили в хортицькі ліси шукати цвіт папороті, але о четвертій ранку багато хто повернувся, щоб зустріти на березі світанок.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ