Василь Хомінець переконаний:«На очевидно, що децентралізація влади, протидія корупції, реформи управління територіями та місцевого самоврядування є нагальними. Перетворення рад у дієві органи влади є питанням практично вже вирішеним. Не менш важливим є відчутне збільшення ефективності управління громадами закладів, установ та підприємств, власниками яких вони є. Адже від цього залежить не лише рівень та якість надання різноманітних послуг, у тому числі, медичних, освітніх, побутових, а й до певного рівня наповнюваність місцевих бюджетів. Саме введення контрактних форм та звітів у кадрову роботу комунальних закладів дозволить громадськості активніше та успішніше здійснювати контроль за їх діяльністю.
В управлінні Тернопільської обласної ради перебуває168 закладів комунальної власності, з них – 76 підприємств. Тому запропоновані зміни торкнуться значної частини краян.
«Безстрокові призначення деяких осіб на керівні посади, а є такі, що у 1992 році перейшли у спадок від радянської влади, – вважає Ігор Дулеба, – лише гальмують розвиток очолюваних ними закладів та органів місцевого самоврядування в цілому. Не розібравшись у ситуації, певні керівники виступають проти впровадження контрактів та звітів про проведену ними роботу, намагаються тиснути на депутатів. Хоча з впевненістю можу сказати, що контракт захищає перш за все самого керівника, бо навіть, якщо відбувається зміна влади, підписаний, він залишається в силі. Ще позитивною стороною розпочатого обласною радою процесу є те, що в документі чітко вказано розмір та умови преміювання. Таким чином ця норма унеможливлює для керівництва закладів надміру збільшувати оплату праці».
«Вперше Тернопільською обласною радою окреслено правила управління власним майном, – наголосив Володимир Чубатий. – Це не лише підвищує роль депутатського корпусу, а отже і громади, яка його обирала, а й значно зменшує можливість зловживань та корупційних дій з боку керівників комунальних закладів. Процедури впровадження даного рішення виписано як такі, що відбуватимуться прозоро та демократично. Для ефективної роботи у виконавчому апараті створено відповідне управління».
Підбиваючи підсумки, очільник облради наголосив: « Поліпшення ефективності громадського контролю за діяльністю комунальних закладів – один з кроків до поглиблення боротьби з корупцією та здійснення реформ і люстраційних процесів в області. Контрактну форму призначення керівників комунальних установ ввели майже усі обласні ради, діє вона і у деяких районних радах. Здебільшого показала позитивні результати впровадження. Визріла вона і на Тернопільщині. Проект положення та механізми його впровадження абсолютно відповідають чинному законодавству та здійснюватимуться в інтересах громади. Таким чином голосування за даний проект рішення ілюструватиме справжнє ставлення чинних депутатів до боротьби із корупцією».
Про це повідомили у прес-службі Тернопільської облради
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Росія прагне не допустити ...
Наступна новина: Анатолій Вітів закликає ...