В Луцьку 26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу

В Луцьку 26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу

27.06.14 18:02 0 1079
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або спроб контролювати їх обіг налічує вже більше 100 років.

У лютому 1909 року Шанхайська опіумна комісія, участь у роботі якої взяли 13 країн, намагалася знайти шляхи обмеження ввезення наркотиків з азіатських країн.

Але через століття після цієї події, світ далеко від вирішення проблеми наркоманії.

У 1987 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила щорічно відзначати 26 червня, як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом, на знак вираження рішучості посилювати діяльність та співробітництво з метою досягнення мети створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

Рішення прийнято на основі рекомендації міжнародної конференції щодо боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом, яка 26 червня 1987 року також ухвалила Всеохоплюючий план майбутньої діяльності щодо боротьби зі зловживанням наркотичними засобами.

У місті Луцьку виконавчими органами міської ради та їх підпорядкованими підприємствами, закладами та Луцьким міським відділом УМВС України у Волинській області, відповідно до їх компетенції, виконуються заходи затверджені розпорядженням міського голови від 30.08.2012 № 414 «Про заходи щодо протидії поширенню наркоманії у місті Луцьку на 2012-2016 роки».

Крім того, питання протидії поширенню наркоманії у м. Луцьку щорічно розглядається на засіданні міської координаційної ради з проблем ВІЛ- інфекції/ СНІДу, туберкульозу, наркоманії,з питань профілактики і протидії пияцтву, алкоголізму та тютюнокурінню.

Основну роботу щодо надання медичної допомоги наркозалежним та проведення профілактичної роботи медичного характеру здійснює обласний наркологічний диспансер, у якому на обліку перебуває 832 наркозалежних особи (показник захворюваності на 100 тис. населення - 395,0).

В рамках стратегії зниження шкоди у зв’язку з епідемією ВІЛ/СНІДу комунальні заклади «Луцький центр ПМСД», «Луцький центр ПМСД №1», «Луцький центр ПМСД №3» проводять загальну підтримувальну терапію наркозалежним від ін’єкційних наркотиків.

Всі залежні від опіоїдів з відповідними показами мають доступ до замісної підтримуючої терапії. Терапія дозволяє залежним споживачам відмовитись від вживання нелегальних опіоїдів, блокувати потяг до наркотику, попередити розвиток абстинентного синдрому, зменшити ризик інфікування ВІЛ та іншими ін’єкціями, що передаються через кров, покращити їх стан здоров’я та соціально адаптуватись. Всі учасники замісної терапії охоплені індивідуальним соціально-психологічним супроводом.

Пріоритетним напрямком роботи наркологічної служби залишається інформаційно-просвітницька робота серед населення, особливо серед молоді. Фахівці Волинського обласного наркологічного диспансеру проводять роботу в навчальних закладах щодо профілактики різних видів хімічної залежності (алкогольної, наркотичної, токсикоманічної), венеричних захворювань та ВІЛ- інфекції серед старшокласників, батьків та педагогів. Велика увага приділяється актуальним темам щодо шкідливості вживання слабоалкогольних напоїв, пива та психостимуляторів.

Управління охорони здоров’я міської ради

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області з ...
Наступна новина: У Волинській області один ...

КОМЕНТАРІ