В Україні стартував проект зі створення міліції європейського зразка

В Україні стартував проект зі створення міліції європейського зразка

02.07.14 08:24 0 1067
Перший етап цієї новаторської, на думку експертів, програми був затверджений вже 30 червня, в ході засідання Експертної ради при МВС за участю міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і розпочнеться він із реформування міліції Львівської області. Про це повідомив директор Харківської правозахисної групи й один із найактивніших учасників дорадчого міліцейського органу Євген Захаров.

«У ході першого етапу пілотного проекту планується провести, перш за все, дослідження того, що насправді представляє собою міліція цього регіону, які проблеми, потреби, очікування та пропозиції правоохоронців», - розповів Євген Захаров.

При цьому він додав, що важливо зрозуміти і знати, що люди очікують відпроцесу реформування, якою вони бачать нову реформу міліції, що для нихє найважливішим, до чого вони прагнуть тощо.

Євген Захаров наголосив на необхідності створення місцевої поліції. Причому її роботу повинні оцінювати не у високих кабінетах відомства, а жителі краю, регіону, тієї території, де будуть працювати і їх земляки правоохоронці. Важливо, щоб місцеві органи самоврядування були причетні до проблем безпеки громадян і забезпечували їх фінансування.

«Для вирішення цієї нагальної проблеми, важливо змінити систему показників оцінки діяльності міліції. Це потрібно, в першу чергу, для того, щоб зрозуміти наскільки ефективно чи неефективно вона працює. Ми повинні змінити погляд на те, як оцінювати її роботу загалом. При цьому оцінка діяльності правоохоронців з боку населення повинна вийти на передній край», - додав Захаров.

За його словами, планується також створити деякі механізми, які всіляко допомагатимуть роботі працівників такого важливого підрозділу, як Державтоінспекція, оскільки мова йде про збереження людських життів на дорогах країни.

«Ми плануємо створити й автоматизовану систему реакції на повідомлення громадян про скоєння різних злочинів. Сподіваємося, що вже незабаром вона запрацює у Львові та області», - сказав Євген Захаров і зазначив, що будуть введені також деякі механізми для захисту прав затриманих за європейським зразком.

«Хочемо, щоб діяльність міліції була більш прозорою, ніж вона є . Як відомо, начальник главку обласної міліції Дмитро Загарія розпорядився всім керівникам райвідділів міста відкрити нокаути в соцмережах і, зокрема, вFacebook з метою прямого спілкування з людьми. Адже тільки так можна дізнатися про їхні проблеми», - додав Захаров.

Правозахисник також розповів, що вже існує детальний план цієї роботи. Він узгоджений з представниками Головного штабу МВС, керівництва і штабу ГУМВС України у Львівській області.

Цікаво, цей документ розрахований на чотири місяці і робота за ним розпочнеться вже завтра, з дня підписання відповідного наказу міністром внутрішніх справ.

Для ефективної роботи над цим проектом, за словами Євгена Захарова, буде створено 7 робочих груп, куди увійдуть львівські експерти, а також фахівці з інших регіонів. Буде створена й загальна організаційна комісія, представники якої будуть організовувати роботу і координувати її в цілому.

На думку Євгена Захарова, важливим питанням є також пошук джерел фінансування програми. «Цим питанням буде займатися Експертна рада, оскільки бюджетного фінансування буде явно недостатньо».

Окремо доповідач висловив надію, що участь в експериментальному проекті візьмуть представники львівської мерії і особисто мер міста Андрій Садовий. Це, на його думку, потрібно для того, щоб продемонструвати, яким чином можна змінити міліцію, а також її якісно нову співпрацю з населенням, а, отже, і відношенням до неї.

На запитання Євгену Захарову, чому для проекту зі створення міліції європейського зразка був обраний Львів, експерт відповів так: «Львів обрано з двох причин. Перше, це позиція громадськості, яка бажала провести подібний експеримент, по-друге, в експерименті візьмуть участь фахівці західного регіону, в тому числі й Львівського університету внутрішніх справ, де є великий кадровий потенціал. Тут також краще всього був організований конкурс з обговорення кандидатур на посаду керівника головного міліцейського управління і, що важливо, саму ідею обговорюваного проекту підтримав новообраний начальник обласної міліції Дмитро Загарія. Ось чому обрання Львова в якості експерименту був не випадковим».

Учасники Експертної ради також обговорили концептуальні засади реформування органів внутрішніх справ України. Зокрема, обговорювалися питання деполітизації, децентралізації, девоєнізації, прозорості та реорганізації міліції в цілому за європейськими стандартами.

УЗГ МВС України
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Кам'янецькі ...
Наступна новина: Абітурієнти, які не ...

КОМЕНТАРІ