Олег Сиротюк: «Покращити соціально-економічний стан краю можна через легалізацію робочих місць і збільшення частки зайнятості»

Олег Сиротюк: «Покращити соціально-економічний стан краю можна через легалізацію робочих місць і збільшення частки зайнятості»

03.07.14 16:05 0 1105
Стан ринку праці та шляхи подолання безробіття на Тернопільщині, екологічна ситуація в області та шляхи її стабілізації; заходи із забезпечення гарантій реалізації прав та законних інтересів дітей – ці та інші питання обговорювали на засіданні колегії ОДА під керівництвом голови Тернопільської облдержадміністрації Олега Сиротюка.

Очільник краю наголосив, що питання ринку праці надзвичайно важливе для області, однак воно тісно пов’язане з рівнем економічного зростання області.

«Зараз ми маємо реальну картину розвитку економіки області, – констатував Олег Сиротюк. – Тому на даному етапі ми маємо зробити все, щоб виправити ситуацію. Ми не працюємо для рейтингів чи показників, ми працюємо на реальні результати і позитивні зміни у всіх галузях. Область займає одне з перших місць за рівнем безробіття. Ця проблема тісно пов’язана з тіньовою економікою. Ми маємо значний трудовий потенціал, який не використовується належним чином. Тому у всіх районах області треба провести ефективну роз’яснювальну роботу щодо наслідків тіньової економіки, нелегального працевлаштування».

Голова ОДА наголосив, що має бути розроблений цілий комплекс заходів, спрямованих на подолання безробіття та легалізації робочих місць. Однак змін можна очікувати лише тоді, коли над вирішенням цих проблем спільно працюватимуть органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, спеціальні служби тощо.

Директор департаменту економічного розвитку Тернопільської облдержадміністрації Галина Воляник зазначила, що аналіз соціально-економічного розвитку вказує на структурні проблеми економіки регіону, які негативно впливають на формування ринку праці та соціально-економічний стан краю.

Станом на 1 червня 2014 року найбільше зареєстровано безробітних 3066 осіб Тернопільським МРЦЗ, у Гусятинському районі – 1537 осіб, Кременецькому – 1420 осіб, Бучацькому – 786, Борщівському – 1084, Збаразькому – 979 осіб.

«Рівень безробіття на Тернопільщині залишається одним з найвищих в державі, – пояснила Галина Воляник. – За підсумками І кварталу 2014 року, рівень безробіття в Україні складає 8,8%. Це на 2,3 відсоткових пункти нижче, ніж у Тернопільській області».

Для досягнення середнього рівня зайнятості по Україні, на Тернопільщині потрібно працевлаштувати 12 тисяч осіб. Такого показника можна досягти лише завдяки масовому створенню реальних нових робочих місць на великих промислових виробництвах, масштабному розвитку малого бізнесу, тотальної легалізації тіньової зайнятості та при позитивному балансі руху кадрів на діючих підприємствах.

«У сфері зайнятості населення негативні тенденції закладені майже 15 років тому, – констатував заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. – Впродовж цього часу ефективної роботи щодо виправлення ситуації не проводилося. Структура ринку праці області деформована та зовсім неефективна. Соціальною проблемою області є безробіття серед молоді. Цей показник сягає майже 60%., починаючи з 2001 року».

Особливу увагу учасники колегії присвятили темі екологічної безпеки області. Серед порушених проблем – розроблення схем санітарної очистки населених пунктів, проблема сміттєзвалищ, незаконне вирубування лісів тощо. Голова ОДА Олег Сиротюк доручив головам райдержадміністрацій особисто контролювати виконання заходів у сфері підвищення екологічної безпеки у районах області.

Також присутні обговорили механізми щодо забезпечення гарантій реалізації прав та законних інтересів дітей.

Як доповів начальник служби у справах дітей облдержадміністрації С. Герасимів, протягом січня-травня 2014 року громадянами України усиновлено 2 дітей, іноземцями – 1 дитина; налагоджено систематичних контроль за дотриманням прав та інтересів 230 усиновлених дітей за місцем їх проживання.

793 дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування (64,5 % від їх загальної кількості), виховуються у родинах опікунів та піклувальників ( в т. ч. 32 дітей з особливими потребами).

Протягом січня-квітня 2014 року в сім’ї опікунів та піклувальників влаштовано 36 дітей. З початку цього року створено 4 прийомні сім ї, в які на виховання та спільне проживання влаштовано 7 дітей, ще 1 дитину до влаштовано у діючу прийомну сім ю.

Станом на теперішній час в області 270 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 199 дітей виховуються у 130 прийомних сім’ях, та 71 дитина в 10 дитячих будинках сімейного типу.

На колегії акцентували увагу на вирішенні проблеми соціального сирітства. За оперативними даними служб області, станом на 1 січня налічувалося 3122 соціальних сиріт. При виконкомах 598 міських, селищних та сільських рад призначено уповноважених служб у справах дітей на громадських засадах, а у навчальних закладах і закладах соціального захисту, в яких перебувають такі діти, функціонують піклувальні ради.

Заступник голови облдержадміністрації Наталка Михно закликала усіх не бути байдужими до проблем захисту дітей в області, змінювати підходи до роботи на всіх рівнях та працювати на благо громади. Адже тільки завдяки об’єднаним зусиллям виконавчої влади і відповідних служб можна задовільними проблеми дітей, особливо соціально-незахищених верств населення.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області ...
Наступна новина: В Чернівецькій області ...

КОМЕНТАРІ