Гроші, виявляється, ростуть...у лісі (+фото)

Гроші, виявляється, ростуть...у лісі (+фото)

04.07.14 13:37 0 1158
У цю літню гарячу пору на Поліссі люди ніби щезають. Буває, об'їдеш зо п'ять сіл, а зустрінеш лиш собак та котів. Ані вереску дітвори, ані обідніх посиденьок бабусь на лавчині біля хати.

- Та на ягодах усі, на чорницях! - підказав врешті старенький дідусь, який вийшов погрітися на сонечку у селі Стобихівка, що на Камінь-Каширщині.

Уже виїжджаючи із села, зустріли маму з дочкою, які втомлено сунули додому. У кожної в руках по відерцю чорниць.

- То ми для себе вийшли, - каже Аліна Кущ. - У мене маленька дитина, то тільки о дванадцятій і вирвалися до лісу. А зараз після обіду вже вертаємося. Ми не справжні збирачі, - сміється.

- А які ж то справжні будуть? - допитуємося.

- Люди прокидаються із сонцем і їдуть у ліс на цілий день. Чим більша сім'я - тим більше назбирають, і там же відразу здають закупівельникам. У нас тут приймають чорниці по 21 гривні за кілограм, а десь в інших районах чула, що й по всі 25. Тож деякі сім'ї за день можуть на дві тисячі гривень чорниць назбирати! А за сезон і по 50 тисяч заробляють.Поки балакаємо, до гурту підбігають ще діти, за ними підходять і батьки. Розпитуємо у дівчаток, чим то мами їх заохочують, щоб вони цілими днями у лісі спини гнули та комарів годували.

- О, та вони ж поперед мене біжать! - сміється мама двох донечок Каріни та Ангеліни Назаруків. - Це їхній заробіток: вони самі здають чорниці і гроші собі відкладають.

Дівчата починають посміхатися і хвалитися своїми зарібками. 13-річна Каріна каже, що минулого року заробила на ягодах тисячу гривень, купила спортивний костюм та різні зошити-олівці у школу. А її сестра за таку ж суму придбала собі велосипед.

- А цього літа на що плануєте витратитися?

- Та я ще тільки 300 гривень маю, кілька разів лише у ліс ходили. Мрію про мобілку, але мама не дозволяє, каже, ще зарано, - зізнається Каріна.

Дана ШЕВЧУК,

Волинська область

Фото автора

ВІСНИК

Джерело: Сім’я і Дім
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Григорій Пустовіт: В ...
Наступна новина: Правоохоронцям ...

КОМЕНТАРІ