За час реалізації проекту на Львівщині сторонами досягнуто широкого консенсусу стосовно концепції децентралізації системи надання психіатричної допомоги в напрямку створення амбулаторних та стаціонарних осередків лікування у периферійних районах Львівської області та у м. Львові як філіалів головних психіатричних установ.
Дана концепція відповідає основним принципам міжнародних стандартів лікування осіб, які страждають на психічні розлади та створює умови для розвитку інтегрованої системи надання психіатричної допомоги у мультидисциплінарних командах, передбачає супровід пацієнтів з першого дня психічної хвороби.
Головний психіатр Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Юрій Закаль наголошує, що реалізація концепції децентралізації із застосуванням принципів мультидисциплінарної допомоги дає не лише економічний ефект, але й покращує якість, наближеність та послідовність надання амбулаторної та стаціонарної психіатричної допомоги мешканцям м. Львова та Львівської області на засадах Міжнародних конвенцій захисту прав людини.
Успіхи реалізації проекту у Львівській області неодноразово підкреслювали його куратори — Ельмар Шпанкен (Німеччина) та Кшиштоф Назімек (Польща) та підтримані Департаментом охорони здоров’я ЛОДА, Львівською обласною державною адміністрацією, комісією з питань охорони здоров’я, материнства та соціального захисту Львівської обласної ради.
Нещодавно за ініціативи Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся круглий стіл на тему: «Стан впровадження європейських стандартів при реалізації прав осіб з розладами психіки».
За результатами круглого столу були розроблені рекомендації щодо впровадження європейських стандартів у сфері надання психіатричної допомоги, які були направлені до відповідних міністерств та відомств, до компетенції яких входять ці питання.
Також прийнято рішення про створення робочої групи з напрацювання змін до законодавства у зазначеній сфері. Українська сторона одностайно підтримала необхідність продовження проекту «Партнерство в охороні психічного здоров’я», який завершився у 2014 році та вирішила спільно з Європейськими партнерами розробити Українську Національну Програму психічного здоров’я.
Довідка:
21 листопада 2008 року Міністерство охорони здоров’я України та Федеральне Міністерство охорони здоров’я ФРН підписали Програму дій, якою передбачено поглиблення співпраці в сфері лікування психічних та неврологічних захворювань, підтримка співробітництва (обмін досвідом) між Міністерствами охорони здоров’я, закладами та товариствами фахівців з психіатричної допомоги в обох країнах. У 2012 році проект «Партнерство в охороні психічного здоров’я» отримав своє продовження та підтримку Федерального міністерства охорони здоров’я Німеччини ще на два роки до 2015р.
Було прийнято рішення щодо продовження подальшої співпраці у Львівській, Донецькій, Одеській областях та м. Києві, як пілотних проектів з подальшим розповсюдженням отриманого досвіду в інших областях України з урахуванням особливостей кожного регіону.
В червні та жовтні 2013 році 14 осіб з психіатричних установ Львівської області (Червоноградське психоневрологічне відділення, ПНВ Самбірського району, ПНВ Стебницької МЛ, Дрогобицьке поліклінічне відділення, ОКЗ «Психіатрична лікарня Миколаївського району», КЗ «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер») пройшли стажування за Українсько-Німецькою програмою партнерства в психіатричних установах Землі Північний Рейн Вестфалія ФРН.
Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Волинській області голова ...
Наступна новина: Погребняк здобула перемогу ...