Кінофестиваль у Карлових Варах оголосив переможців і підтримав Олега Сенцова

Кінофестиваль у Карлових Варах оголосив переможців і підтримав Олега Сенцова

14.07.14 10:47 0 1158
Грузинський фільм «Кукурудзяний острів» здобув перемогу на 49-му міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах. Фільм розповідає про життя родини на тлі драматичних подій на межі Грузії з її сепаратистським регіоном Абхазією. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Головний приз фестивалю – «Кришталевий глобус» був вручений режисерові стрічки Георгію Овашвілі на урочистому вечері з нагоди закриття кінофестивалю.

Призом глядацьких симпатій відзначена чеська стрічка «Магічний голос бунтарки» режисера Ольги Соммерової. Фільм присвячений творчій долі однієї з найвідоміших співачок Чехії Марти Кубішової, чий голос став одним із позивних «оксамитової революції» 1989 року в Чехословаччині.

Україна на кінофестивалі у Карлових Варах була представлена документальною стрічкою «Майдан», художнім фільмом «Плем’я» і стрічкою «Зустріч наосліп» спільного українсько-грузинського виробництва.

На фестивалі також було поширене звернення Чеського кіно- і телевізійного союзу (FITES), чеської Асоціації режисерів і сценаристив та Асоціації чеських кінооператорів «Свободу ув’язненому в Москві українському режисерові Олегу Сенцову. Збережемо територіальну цілісність України».

Як повідомляють чеські ЗМІ, це звернення, яке вже підписало понад 36 тисяч осіб, надіслане представникам влади Чехії.

Серед тих, хто підписав звернення, чеський письменник і дисидент Ян Странскі, голова чеського PEN-клубу Їржі Дєдечек, голова FITES Мартін Вадас, багато інших діячів культури.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: Ліга Європи. Стали відомі ...

КОМЕНТАРІ