Децентралізація влади, реформування галузей економіки, посилення антикорупційного законодавства, переорієнтація виробництв на європейський ринок — все це змінює підходи у роботі із залучення інвестицій. Стара система не працюватиме в нових умовах однозначно, тому, за інформацією Олега Міщенка, в обласній державній адміністрації і був створений Департамент інвестиційної діяльності.
Головними завданнями структурного підрозділу є координація і взаємодія між всіма інвестиційними організаціями на території області, організація роботи на рівні районних державних адміністрацій, супровід інвестора та створення позитивного інвестиційного клімату в області. За півтора місяці діяльності в результаті діалогу між департаментами облдержадміністрації, Торгово-промислової палати, представниками комерційних структур вдалося завершити розробку програми із залучення інвестицій. Так, вже підписано Меморандум про співпрацю між Чернігівською ОДА та Міжнародною торгово-промисловою палатою. Найближчим часом відбудеться підписання угоди про співпрацю з Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України. Для області це дасть можливість розробити нову ефективну систему залучення інвестицій.
Як працює ця система? За рішенням голови облдержадміністрації Володимира Івашка створено Координаційну раду з питань інвестування, до якої входять керівники структурних підрозділів ОДА, бізнесу, банківських установ, силових структур. Головним завданням ради є вирішення проблем інвесторів, зокрема, вплив на прискорення реалізації проектів. Департамент інвестиційної діяльності у цій ланці відіграє роль координатора, тобто вивчає потреби інвестора, а потім передає пакет документів до Центру державного приватного партнерства. Це комунальне підприємство, яке безпосередньо надає різні види послуг інвестору. Центр не фінансуватиметься ані з державного, ані з обласного бюджету, а зароблятиме кошти своєю діяльністю.
Така форма досить успішно працює у Львівській та Київський областях. За словами Олега Міщенка, перші результати таких напрацювань на Чернігівщині слід очікувати не раніше кінця 2014 — початку 2015 року.
Також директор Департаменту інвестиційної діяльності та капітального будівництва ОДА зазначив, що найперспективнішими на залишаються проекти з енергозбереження. Зокрема, розпочато підготовку 10-ти проектів для корпорації НЕФКО, які кредитують заходи з енергозбереження в соціальній сфері.
У першій половині жовтня в області планується проведення інвестиційного форуму. Наразі проводиться детальний аналіз роботи попередніх форумів, які нажаль, не принесли очікуваних результатів для регіону.
— Робота з покращення інвестиційного клімату Чернігівщини розпочалась у різних напрямках і результати будуть позитивними. Адже правильно закладений фундамент у цій справі– це результат на перспективу, - підкреслив Олег Міщенко.
За матеріалами офіційного сайту ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Луцьк: інформація про ...
Наступна новина: Правоохоронці Львівщини ...