Про це пише журнал Emergency Medicine Journal.
Крім того, експериментально доведено, що уміння лікарів на око визначають гостроту стану пацієнта можна методологічно обґрунтувати і вдосконалити.
Вчені оцінили діагностичну цінність порушеної міміки у 50 дорослих пацієнтів, які потрапили у відділення швидкої допомоги з задишкою і болями в області грудей. Хворим швидко показали з екрана ноутбука три малюнки, що викликають емоційну реакцію: гумористичний комікс, здивоване обличчя чоловіка великим планом і фотографію заплаканої жінки. Реакцію людей фіксувала веб-камера.
Потім записи проаналізували спеціальною програмою, що оцінює ступінь м’язової активності обличчя, тобто, як людина посміхається, виражає подив. У 16% людей, які поступили у швидку допомогу, міміка виявилася скутою.
Потім пацієнти проходили обстеження. Їхній подальший стан учені відслідковували ще два тижні. Важкі захворювання легень і серцево-судинної системи діагностували у 16% учасників дослідження – саме у тих, чия міміка виявилася гранично неактивною. Їхній стан не дозволяв їм відчувати нормальні емоційні реакції.
Мета дослідження – дати лікарям-консультантам новий критерій здорового стану організму, що у деяких випадках допоможе уникнути дорогих діагностичних процедур (комп’ютерної томографії), зазначають автори статті.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Закарпатській області ...
Наступна новина: В Луцьку для особливих ...