У Львові завершилися Кубок України з плавання серед юніорів та чемпіонат України з плавання серед юнаків

24.07.14 08:06 0 875
На базі комплексу відкритих басейнів навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України у м. Львові (вул. Клепарівська, 39-а) успішно завершилися два національних змаганням з плавання – Кубку України з плавання серед юніорів та чемпіонат України з плавання серед юнаків.

В одному з найкращих басейнів України – відкритому 50-метровому басейні за перемогу в Кубку України змагалися хлопці віком до 16 років та дівчата віком до 14 років; першість чемпіонату України виборювали хлопці віком до 14 років та дівчата віком до 12 років. Загалом упродовж чотирьох днів на старт виходили 713 юних плавців України, що є рекордною кількістю учасників для змагань такого рівня. До Львова прибули представники 17 областей України.

Змагання проведено за підтримки Міністерства молоді та спорту України, управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, федерації плавання України та Львівської обласної федерації плавання.

Учасників змагань, суддівський корпус з понад 60 арбітрів, тренерів, численних уболівальників вітали віце-президент Федерації плавання України Андрій Власков, начальник управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Юрій Майборода, начальник навчально-спортивної бази літніх видів спорту, підполковник Руслан Сеник, голова Львівської обласної федерації плавання Адріан Гутник, головний суддя змагань Наталія Візгерт та ін.

Серед кращих у загальнокомандному заліку виявилися збірні команди Києва, Харківщини, Дніпропетровщини, Донеччини.

Фахівці відзначили високий спортивно-технічний рівень 16-річного Сергія Шевцова з Запоріжжя, який виборов п`ять золотих і дві срібні медалі, а також встановив два юнацьких рекорди України. На дистанції 100 м вільним стилем Сергій Шевцов перевершив юнацький рекорд Андрія Говорова (51.35), який протримався п`ять років. Другий рекорд України спортсмен із Запоріжжя встановив в естафеті 4х200 м вільним стилем. Разом із Миколою Абрамовим, Кирилом Гаращенко та В`ячеславом Огньовим він перевершив юнацький рекорд України, який протримався 16 років – 7.50,86 (Сергій Фесенко, Ігор Червинський, Олександр Савчук та Олег Бірса, встановлено під час Всесвітніх юнацьких ігор у Москві).

Чотириразовим чемпіоном України став у Львові спортсмен з Донецька Сергій Агоджанян – 100 м батерфляєм (1:00.83); 100 м вільним стилем (56.53); 200 м батерфляєм (2:15.15); 200 м вільним стилем (2:04.14).

Чотири «золота» чемпіонату України також здобула Аміна Марті з Запоріжжя – 100 м вільним стилем (1:04.92), 400 м вільним стилем (5:01.34), 50 м вільним стилем (29.87) та 200 м вільним стилем (2:21.29).

Олександр Луговий з Рівного став триразовим чемпіоном України: 50 м на спині (30.07), 400 м комплексним плаванням (4:56.88), 200 м комплексним плаванням (2:17.99).

Серед представників плавальних шкіл Львівщини кращими були:

- Юстина Ленковська (КВВС), яка на дистанції 100 м на спині продемонструвала п’ятий результат (1:11.07) й восьмий результат на 200-метровій дистанції цим же стилем (2:38.76);

- Дарія Самусєва (ДЮСШ-9), яка на дистанції 100 м брасом була пятою (1:17.56) й показала шостий результат (0:35.81) на 50-метровому відтинку.

- Дмитро Стадницький (СК Водолій), який посів шосте місце на дистанції 1 500 м вільним стилем (18:53.73); шосте місце на дистанції 400 м комплексним плаванням (5:09.85), шосте місце в плаванні стилем батерфляй на дистанції 200 м (2:27.41), сьоме місце на дистанції 200 м комплексним плаванням (2:27.86);

- Марко Хотинецький (ДЮСШ 9), який фінішував восьмим на дистанції 200 м комплексним плаванням (2:28.69), десятим на 100 метровій дистанцій вільним стилем (0:59.08).

У загальнокомандному заліку збірна юнаків Львівщини посіла 14 місце (1 831 очок).

На такому ж щаблі опинилася й збірна юніорів області (2 386 очок).