На підприємствах Тернопільщини врегульовують стан соціально-трудових відносин

На підприємствах Тернопільщини врегульовують стан соціально-трудових відносин

24.07.14 17:46 0 914
Сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ, організацій області, а також запобігання виникненню колективних трудових конфліктів та примирення при їх виникненні обговорив перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак із начальником відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області Наталією Шершньовою.

Зокрема, дестабілізація стану соціально-трудових відносинах спостерігається у колективах філій райавтодорів ДП «Тернопільський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України», зазначила Наталія Шершньова. Конфлікт виник через заборгованість по виплаті заробітної плати.

«У зв’язку із зростанням заборгованості по заробітній платі перед найманими працівникам філій та зволіканням роботодавця щодо виконання рекомендацій нашого відділення працівники філій вдалися до акції протесту, - констатувала Наталія Шершньова. – Ми у свою чергу проінформували учасників акції соціального протесту щодо положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових конфліктів», а також пояснили основні принципи взаємодії під час вирішення колективного трудового конфлікту. Проте, працівники підприємства доведені до відчаю через несвоєчасність виплат заробітної плати та умови праці. Тому потрібно якомога швидше посприяти щодо виділення необхідних коштів для виплати заробітної плати та проведення заходів щодо врегулювання даного конфлікту».

Відповідно до отриманих роз’яснень під час проведення акції соціального протесту 3 липня 2014 року, до відділення НСПП в Тернопільській області звернулися працівники філій райавтодорів області з проханням надати роз’яснення положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та інших нормативно-правових актів у сфері законодавства про працю. 18 липня поточного року з метою стабілізації стану трудових відносин у філіях райавтодорів, відбулась робоча зустріч з керівником ДП «Тернопільського облавтодору» ДАК «Автомобільні дороги України» та головою Тернопільської об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств, на якій були визначені шляхи подальшої спільної роботи відділення НСПП та представників підприємства по врегулюванню стану соціально-трудових відносин, визначенню проблемних питань та заходів щодо їх вирішення.

Питання, яке стосується ДП «Тернопільський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» буде першочергово підняте на засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, запевнив Іван Крисак. Надалі із керівниками та працівниками цих підприємств вестимуть діалог та вживатимуть усіх заходів для запобігання конфліктних ситуацій, додав перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації.

Загалом, відповідно до положень статті 24 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» в області досягнуто позитивних результатів у взаємодії відділення НСПП з Тернопільською обласною державною адміністрацією у питаннях запобігання виникненню колективних трудових конфліктів та сприяння їх своєчасному вирішенню. Досягненню позитивних результатів роботи сприяє постійне інформування відділенням НСПП керівництва облдержадміністрації про стан соціально-трудових відносин в області, в конкретних трудових колективах, участь представників облдержадміністрації у примирних процедурах, спільних нарадах, ініціювання зустрічей сторін за участю усіх зацікавлених органів з прийняттям відповідних рішень, надання головою та першим заступником голови облдержадміністрації на звернення відділення НСПП конкретних доручень щодо вирішення проблемних питань, що виникають у ході врегулювання конфліктних ситуацій, колективних трудових спорів.

Довідково:

Упродовж І півріччя 2014 року відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області (НСПП) здійснювало заходи на 28 підприємствах області та сприяло врегулюванню 45 чинників дестабілізації. Із ни щодо укладання або зміни колективного договору, угоди - 2, виконання колективного договору - 18, не виконання вимог законодавства про працю - 25.

Основними факторами, що призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємствах області, є: заборгованість із виплати заробітної плати, порушення термінів виплати поточної заробітної плати, низький рівень заробітної плати та невиконання умов колективних договорів. Так, із загальної кількості випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин - 28, врегулюванню яких сприяло відділення НСПП, у 27 випадках чинники дестабілізації виникли через заборгованість із виплати заробітної плати.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Волинській області у ...
Наступна новина: МІЖВІДОМЧИЙ КООРДИНАЦІЙНИЙ ...

КОМЕНТАРІ