У Волинській області за спалювання стерні наступає адміністративна або ж кримінальна відповідальність

У Волинській області за спалювання стерні наступає адміністративна або ж кримінальна відповідальність

29.07.14 12:01 0 376
Волинські міліціонери активно долучаються до проведення заходів щодо викриття та попередження фактів самовільного випалювання рослин або її залишків (наприклад, стерні).

Із метою недопущення виникнення пожеж внаслідок неконтрольованого підпалювання сухої трави чи стерні наряди міліції орієнтовані на здійснення профілактичних заходів щодо попередження виникнення пожеж, інформування територіальних підрозділів МНС, виявлення осіб, причетних до вчинення даних правопорушень. Проводяться спільні рейди з працівниками екологічної інспекції, територіальних підрозділів МНС та лісогосподарських підприємств.

За самовільне спалювання трави Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає штрафні санкції: від 170 до 340 гр – громадянам, від 850 до 1900 грн – посадовим особам. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків передбачена кримінальна відповідальність.

Окрім того, відповідно до статті 245 КК України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

У випадку, якщо внаслідок цього злочину загинули люди, або відбулася масова загибель тварин, або інші тяжкі наслідки, то за нього передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 6 років.

СЗГ УМВС України

у Волинській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: Закарпатська міліція ...

КОМЕНТАРІ