В Луцьку проблему пільгових перевезень можна частково вирішити за рахунок розвитку підприємства електротранспорту, - заступник міського голови Тарас Яковлев

В Луцьку проблему пільгових перевезень можна частково вирішити за рахунок розвитку підприємства електротранспорту, - заступник міського голови Тарас Яковлев

29.07.14 12:29 0 456
Відбулося перше засідання робочої групи з питань пільгових пасажирських перевезень у місті Луцьку, яку ініціювала постійна комісія міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту. Свою позицію щодо вирішення цієї проблеми висловив і заступник міського голови Тарас Яковлев. Він повідомив, що у 200-тисячному Луцьку є близько 50 тисяч людей, які мають право, передбачене тим чи іншим законом, на безоплатний проїзд в усіх видах міського громадського транспорту. Тобто в автобусах, тролейбусах, маршрутних таксі, які курсують у місті Луцьку.

За його словами, вимога представників пільгових категорій чітка – необхідно виконувати закон, безоплатно їх перевозити. Ця вимога у законі справді передбачена. Проте іншими нормативними документами, які передбачають виконання цих законів, в рамках фінансування є не зовсім законною. Річ у тому, що на місто Луцьк в середньому у рік передбачено з державного бюджету близько 15 млн грн на відшкодування пільгових перевезень. Ця сума дещо змінюється, але на сьогоднішній час росту не передбачається і тому в нас в місті певний час працює схема, яка дозволяє усім пільговим категоріям їздити безкоштовно в тролейбусах. Це тому, що проїзд у цьому виді транспорту майже вдвічі менший, відповідно на цю суму можна в два рази більше перевозити пільговиків.

Тарас Яковлев зазначив, що на сьогоднішній день виконавчим комітетом Луцької міської ради прийнято рішення про безкоштовний проїзд в маршрутних транспортних засобах, які не дублюють маршрутів тролейбусів. Перевізники свої зобов’язання виконують, на що передбачено відшкодування – асигнування - майже 400 тис грн, вони мають право претендувати на компенсацію. «На мою думку, на жаль, ситуація в країні така, що ми збільшити витрати на безкоштовний проїзд у транспорті не можемо. Тому було прийнято міським головою рішення, і я його підтримую – розвивати електротранспорт, тобто збільшувати кількість тролейбусів на підприємстві Луцького електротранспорту і забезпечувати ними якісні перевезення. З п’ятниці минулого тижня ми запустили новий тролейбусний маршрут №15, який дублює колишній автобусний маршрут №15. Це також зменшує екологічне навантаження на місто Луцьк, покращує і якість перевезення у тролейбусах, в тому числі і пільговикам – пенсіонерам, учасникам бойових дій, дітям війни та із багатодітних сімей, іншим. На мою думку, у теперішній час вимагати з державного бюджету більшу компенсацію, не зовсім коректно. Треба думати, як ефективно використати кошти, які ми маємо. Ми намагаємося це робити за рахунок підприємства електротранспорту.

А взагалі вважаю, було б доречно переглянути перелік пільговиків і надати їм адресну допомогу. Щоб люди мали можливість на власний розгляд регулювати кількість своїх поїздок», – сказав Тарас Яковлев.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Хто оцінить ...
Наступна новина: Роздрібний товарообіг на ...

КОМЕНТАРІ