У прокуратурі міста Луцька обговорили стан протидії злочинності в обласному центрі

У прокуратурі міста Луцька обговорили стан протидії злочинності в обласному центрі

30.07.14 12:08 0 370
У прокуратурі міста Луцька відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів обласного центру, на якій обговорено стан протидії злочинності і корупції та їх профілактику упродовж першого півріччя цього року.

На нараду також був запрошений Луцький міський голова Микола Романюк.

Розпочинаючи засідання, прокурор міста Луцька Андрій Кучер зазначив, що цьогоріч завдяки скоординованим діям правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування міста вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію в обласному центрі та досягти позитивних результатів з попередження на території міста як злочинності вцілому, так і окремих категорій злочинів.

Зокрема, на 33% менше у Луцьку вчинено хуліганств, на 41% зменшилась кількість незаконних заволодінь транспортними засобами, а завдяки тому, що прокуратурою міста постійно приділялась увага профілактиці злочинів, вчинених особами, які раніше їх вчиняли, за перше півріччя рецидивна злочинність зменшилась на 23%.

Водночас правоохоронцям ще не завжди вдається забезпечити належну протидію злочинності.

У минулому році на території міста були дуже поширеними телефонні шахрайства, коли зловмисники пропонували перерахувати певну суму грошей для вирішення проблемної ситуації, у яку нібито потрапили їх родичі. Щотижнево реєструвалось 5-10 таких злочинів. Їх кількість вдалося суттєво зменшити лиш після того, як прокуратурою міста було здійснено низку профілактичних виступів у ЗМІ й зобов’язано Луцький міськвідділ розповсюдити серед лучан через службу дільничних інспекторів міліції роз’яснювальні листівки.

Однак, зловмисники знайшли інші схеми вчинення шахрайських дій. Зокрема, набуло поширення заволодіння грошовими коштами громадян з використанням мережі Інтернет – шляхом розміщення неправдивих повідомлень про продаж речей на сайтах, а також шляхом сканування банківських карток при знятті готівкових коштів з банкомата.

При цьому, Луцький МВ УМВС України у Волинській області знову не вживає дієвих профілактичних заходів задля попередження вчинення цих злочинів.

Необхідно правоохоронцям також більшу увагу зоредити на питаннях, пов’язаних з якістю проведення досудового розслідування, розкриттям крадіжок, викриттям корупційних злочинів.

Завершуючи засідання, прокурор міста Луцька Андрій Кучер звернув увагу керівників усіх правоохоронних органів на необхідність проявляти принциповість у прийнятті рішень для досягнення основної мети – забезпечення стабільності та спокою жителів обласного центру.

За підсумками наради учасниками також було узгоджено та затвержено перелік додаткових спільних заходів, спрямованих на підвищення ефективності запобігання та протидії злочинності та корупційним правопорушенням, подальше посилення взаємодії всіх правоохоронних органів міста.

Пресс-служба прокуратури області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ