У Львівській області рятувальники упродовж доби ліквідували 8 пожеж сухої трави

У Львівській області рятувальники упродовж доби ліквідували 8 пожеж сухої трави

02.08.14 10:26 0 614
Упродовж доби рятувальники ліквідували 8 пожеж сухої трави. Так, 31 липня о 14:53 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на відкритій території в с. Плугів Золочівського району. На момент прибуття вогнеборців вогонь понищив суху траву окремими осередками на площі 1000 кв.м. Рятувальники ліквідували пожежу о 18:25.

Того ж дня о 19:57 рятувальники ліквідовували пожежу на відкритій території біля с. Йосипівка Буського району. Тут полум’я знищило стерню на площі 500 кв.м та 1 т соломи. Пожежу ліквідовано о 20:21.

О 21:38 пожежа сухої трави виникла у м. Золочів по вул. Вітрова. Вогнем знищено суху траву окремими осередками на площі 2000 кв.м. Вогнеборці ліквідували займання о 23:36.

Фахівці ДСНС Львівщини застерігають, що найпоширенішою причиною пожеж у екосистемах під час літнього періоду є людський фактор. Адже населення у період вихідних днів часто проводить своє дозвілля на природі, у міських парках чи лісопаркових зонах.

Гори сміття, непогашені вогнища, викинуте скло, яке може спрацювати як лінза і спровокувати займання, легковажно кинутий сірник чи недопалок – результат проведення відпочинку на природі.

Щоб не трапилось лиха, а відпочинок приніс лише приємні емоції, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.

Слід бути особливо обережними при улаштуванні вогнища:

- очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілок;

- не розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету;

- не залишати вогнище без нагляду;

- не залишати місць відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашено і залито водою.

Невеликі займання, які виникли, наприклад, в результаті випаду з вогнища жаринок, необхідно гасити негайно, заливаючи водою, засипаючи піском, землею, накриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками. Збивати краще збоку, за напрямом вогню, з невеликим притисканням після удару.

«У лісі загаси багаття!», - ця фраза повинна проникнути у свідомість громадян. Кожен мусить розуміти, що пожежа - це в першу чергу не екологічна проблема, не проблема витрачених на гасіння коштів і навіть не те, що вогнеборці ризикують власним життям, щоб ліквідувати наслідки чиєїсь недбалості. Це загроза самим відпочивальникам, їхнім дітям, тим, хто випадково може опинитися в епіцентрі подій.

Беручи до уваги прогнози синоптиків, про становлення на Львівщині жаркої та сухої погоди, та оголошення по Україні пожежонебезпечного періоду, Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Львівщини застерігає мешканців бути свідомими під час відпочинку на природі. Крім того, наголошуємо на тому, що у найбільш небезпечні періоди вводяться тимчасові обмеження на відвідання лісів, парків, заповідників. Також вводяться штрафи за розпалювання багаття в лісі. Просимо населення ставитися з розумінням до цих заходів, заради власної безпеки.

Нехай Ваш відпочинок буде безпечним!
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Луцьку формуються ...
Наступна новина: Викрадений з Тернопільської ...

КОМЕНТАРІ