У Львівській області упродовж вихідних днів рятувальники ліквідували 36 пожеж сухої трави

У Львівській області упродовж вихідних днів рятувальники ліквідували 36 пожеж сухої трави

05.08.14 15:44 0 666
Упродовж вихідних днів вогнеборці ліквідували 36 пожеж сухої трави, загальною площею 14,9 га. Пожежі виникали у Золочівському, Бродівському, Буському, Жовківському, Жидачівському, Городоцькому, Мостиському, Радехівському, Сокальському, Пустомитівському, Кам’янка-Бузькому районах та місті Червоноград.

Так, 3 серпня о 23:02 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на відкритій території у с. Глуховичі Пустомитівського району. Вогнеборці приборкували займання, площею 1 га. Пожежу вдалося ліквідувати о 00:59.

Того ж дня о 23:11 пожежа сухої трави виникла у с. Чижиків Пустомитівського району. На момент прибуття пожежно-рятувальних підрозділів вогонь знищив стерню окремими осередками на площі 3,5 га. Цілу ніч рятувальники приборкували стихію і о 06:48 пожежу вдалося повністю ліквідувати.

Аналізуючи кількість випадків займання сухої трави Головне управління ДСНС України у Львівській області звертається до населення із застереженням про дотримання вимог пожежної безпеки під час відпочинку на природі чи проведення сільськогосподарських робіт.

Токсичний дим від випалювання стерні, поживних решток, сухої рослинності, опале листя, тощо, створює безпосередню загрозу для життя людини. Крім того, цей дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.

Саме через спалювання стерні на полях, сухої рослинності, виникає небезпека виникнення степових, лісових пожеж, та існує загроза загоряння житлових будинків.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й коріння майбутньої рослинності, так, що земля, перетворившись на попіл, на кілька років зменшує підріст свіжої зелені.

Від низового полум’я знесилюється коріння, слабшає здатність дерев боротися із шкідниками. Вигорає лісова підстилка – те саме «сміття» на землі, в якому буяє непомітне життя комах та іншої живності, яка є незамінною ланкою у природному ланцюгу.

Пал нищить насіння цінних рослин, особливо лікарських. Доведено, що щорічні випалювання в одному й тому ж місці призводять до зміни видового складу рослинності і покіс перетворюється на плантацію грубого бур’яну.

Нагадаємо також про відповідальність за вчинення шкоди довкіллю. У Кримінальному кодексі визначена окрема стаття, яка безпосередньо стосується підпалів об’єктів рослинництва. За статтею 245 КК, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення, вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн.) або обмеженням волі на термін від 2-х до 5-ти років, або позбавленням волі на той самий термін. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на термін від 5-ти до 10-ти років.

Будьте обережними у поводжені з вогнем, після відпочинку не залишайте непогашеним багаття. Дбайте про збереження навколишнього середовища та про власну безпеку.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Волинській області в ...
Наступна новина: Тернопільська ...

КОМЕНТАРІ