Юні переселенці зі Сходу України на дві години стали вогнеборцями

Юні переселенці зі Сходу України на дві години стали вогнеборцями

13.08.14 14:12 0 715
12 серпня на території ДП «Санаторій для батьків з дітьми «Тетерів», що у Коростишівському районі співробітники ДСНС Житомирщини провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». Мета акції – навчання населення основам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності та популяризація професії рятувальника.

До проведення акції також залучалися фахівці Обласної організації Товариства Червоного Хреста України та Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Однак головними дієвими особами стали коростишівські вогнеборці, які власне і подарували дітям-переселенцям справжнє свято.

Згідно задуму організаторів, дітвора у компанії рятувальників подорожувала «Планетою безпеки», поступово відвідуючи найцікавіші її країни. Першими помандрували найменші учасники акції. Вони завітали до країни «Малюнків на асфальті», де продемонстрували свою образотворчу майстерність на тему «Безпечне літо – запорука гарного відпочинку». Юні художники не аби як розчулили представників героїчної професії, адже на більшості малюнків автори зображували свої домівки, навколо яких ростуть квіти та бавиться дітвора. Визначати переможців було дуже складно.

Вогнеборці з першої ж хвилини акції знайшли спільну мову з глядачами та розважали їх у перервах між конкурсами: співали запальних пісень, танцювали під всесвітньовідомі хіти та жартували на різноманітні теми.

Поки малеча малювала на асфальті, старші товариші зупинилися в «Країні спорту». Діти потрапили на справжній майданчик баталій, де позмагались між собою на спритність та витривалість у пожежній естафеті. На учасників чекав цілий ланцюжок випробувань, з якими щодня зустрічаються справжні рятувальники. Запеклі змагання супроводжувались несамовитою підтримкою глядачів, які із захопленням спостерігали за всім, що відбувалося.

Найінформативнішою стала зупинка в «Країні – Медицина». Фахівці Червоного Хреста навчили дітей правилам надання першої медичної допомоги та провели різноманітні конкурси на знання медичної справи, а співробітники соціальної служби, у свою чергу – оригінальні вікторини з питань ОБЖ.

– В час, коли на території табору проживають сотні вимушених переселенців із території проведення АТО, у рятувальників з’являється чудова нагода хоч якось відволікти наших співвітчизників від їхніх проблем та підняти їх моральний дух, – розповідає начальник Коростишівського районного сектору Управління ДСНС Житомирщини Микола Романюк. Рятувальники продемонстрували дітворі нашу пожежно-рятувальну техніку, бойове спорядження, а також задіяли її при ліквідації умовної пожежі. Відпочиваючих вдалося зацікавити. Крім того найактивніших нагородили заохочувальними призами та подарунками зі символікою ДСНС.

На останок надзвичайники залишили найцікавіше… Вони продемонстрували свій повсякденний одяг, бойове спорядження, а також пожежно-рятувальну техніку. Вогнеборці розповіли дітворі при яких надзвичайних ситуаціях використовують свою техніку та спорядження, а також дозволили глядачам одягнути будь-який костюм та посидіти за кермом кожного пожежного автомобіля. А щоб випробувати техніку в реальній надзвичайній події, вогнеборці на очах у мешканців санаторію ліквідовували умовну пожежу. До речі допомогти рятувальникам у боротьбі з полум’ям міг кожен бажаючий.

Звичайно, окрім розваг рятувальники мали змогу поспілкуватися з юними переселенцями та їх батьками. Співробітники ДСНС з цікавістю та смутком одночасно, вислуховували їх історії. Зокрема, одна жінка з Донеччини вже має бажання повернутися зі своїми трьома доньками додому, проте вона не має фінансової можливості для цього. Тому мати звернулася до рятувальників, з проханням допомогти їй виїхати до рідної оселі. Як наслідок, її прохання почули і найближчим часом багатодітна мати зможе поїхати до свого міста.

Безперечно, в умовах військового протистояння найтяжче доводиться заспокоювати дітей. Батькам треба не лише шукати можливості аби убезпечити свою дитину від біди, а й тримати себе в руках, не показуючи своє хвилювання малечі.

– Ми вже близько місяця проживаємо тут з мамою, – каже одна юна переселенка зі Сходу України Олександра. – Я пам’ятаю, як мама плакала і крізь сльози сказала, що нам треба не деякий час поїхати в інше місто. Я чула, що в нашому місті постійно щось голосно грюкає, вибухає, але боялася запитати, що коїться. Зараз же просто хочеться додому, адже треба готуватися до школи: купити зошитів, олівців та форму…

Поділившись своїми роздумами про події в зоні проведення АТО, рятувальники більше не давали приводу сумувати ні собі, ні іншим учасникам акції. Як вже було сказано, першочерговим завданням заходу стало підняття морального духу вимушених переселенців і на думку рятувальників, його вдалося виконати. Після урочистої церемонії нагородження переможців акції, діти ще довго аплодували організаторам за вдало проведений захід. Спалахи телефонів та фотоапаратів не згасили ні на хвилину. Кожна дитина хотіла залишити на пам'ять якомога більше світлин на згадку, адже хтозна коли ще випаде така нагода.

У ДСНС у Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ