Паління може призвести до сліпоти, – медики

Паління може призвести до сліпоти, – медики

18.08.14 09:57 0 478
Вікова макулярна дегенерація – одне з найпоширеніших захворювань, через яке люди втрачають зір. Відбувається атрофія або рубцювання центральної частини сітківки, світлочутливої тканини, що відповідає за гостроту зору. У курців ризик дегенерації значно вищий внаслідок ушкодження судин, що живлять сітківку.

Про це пише «Ремедіум».

В умовах недостатнього живлення тканини очей виснажуються й накопичують токсичні речовини. Цю проблему досліджували науковці з Університету Вісконсина.

За основу брали дані близько 5000 людей, які почали збирати ще у 1988 році. Це були знімки очного дна, що робили на початку дослідження і потім кожні п’ять років. До кінця дослідження залишилося 4439 людей. Рання форма віковий макулярної дегенерації розвилася у 24% осіб. До пізньої стадії недуга прогресувала у 4,5%.

При цьому, паління підвищувало ризик прогресування до пізньої стадії на 36%. Рання форма захворювання проявлялася частіше також у курців. Паління призводило до росту ризику смерті. На ризик впливали тривалість паління і кількість сигарет, що викурюються на день.

var __nc_widgets = __nc_widgets || []; var __nc_j = __nc_j || null; __nc_widgets.push(['7DEF-84AE-EDF6-50C8-1XHvdy', 'zik.ua', 'recommendation', 1, 1, 0, 'ua']); (function() { var __nc = document.createElement('script'); __nc.type = 'text/javascript'; __nc.async = true; __nc.id = 'Nextclick_Manager'; __nc.src = 'http://nextclick.com.ua/widget/widget.recommendation.1.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(__nc, s); })();

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ