Прокуратура Нововолинська домоглася виплати заборгованої стипендії для дітей шахтарів

Прокуратура Нововолинська домоглася виплати заборгованої стипендії для дітей шахтарів

19.08.14 15:32 0 666
Діти шахтарів, яким навчальні заклади не виплачували належної стипендії, нарешті отримали усі заборговані їм кошти.

Нагадаємо, ще у лютому цього року прокуратурою міста Нововолинська було пред’явлено позови про стягнення заборгованості та зобов’язання виплатити стипендію шістьом учням Нововолинського вищого професійного училища. Усі вони отримували стипендію на загальних підставах у розмірі всього 275 гривень, попри те, що мали право на підвищений її розмір, оскільки згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» студентам, чиї батьки загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві, стали інвалідами І чи ІІ групи або мають стаж роботи під землею понад 15 років, передбачена гарантована виплата стипендії в розмірі прожиткового мінімуму з коштів державного бюджету.

Нововолинським міським судом позови прокуратури міста на загальну суму 35 тис. гривень були задоволені в повному обсязі, а Апеляційним судом Волинської області це рішення суду залишено без змін.

Нині, на карткові рахунки шістьох дітей уже перераховано заборгованість за невиплачені довгоочікувані стипендії. Для більшості учнів ці кошти стали кроком для здійснення їхніх мрій та вирішення нагальних побутових проблем. Тепер на адресу прокуратури надходять листи вдячності від учнів та їхніх батьків за те, що прокурори зуміли захистити їхні права у суді.

Між тим, на ще залишається відкритим питання щодо виконання рішення суду про зобов’язання в подальшому виплачувати цим учням підвищений розмір стипендії, оскільки Нововолинським вищим професійним училищем подано касаційні скарги до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ. Прокуратура ж у свою чергу і надалі спрямовуватиме усі зусилля на забезпечення та захист конституційних прав дітей. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Микола Романюк та Андрій ...
Наступна новина: В Житомирській області 16 ...

КОМЕНТАРІ