Рівненщина: на навчально-тренувальному полігоні ГУ ДСНС відбулися тактико-спеціальні навчання аварійно-рятувальних підрозділів та служб цивільного захисту області ,

Рівненщина: на навчально-тренувальному полігоні ГУ ДСНС відбулися тактико-спеціальні навчання аварійно-рятувальних підрозділів та служб цивільного захисту області ,

20.08.14 21:25 0 616
19 серпня на навчально-тренувальному полігоні Головного управління ДСНС у Рівненській області відбулися планові тактико-спеціальні навчання аварійно-рятувальних підрозділів та служб цивільного захисту краю. В ході навчань відпрацьовувалися спільні дії служб реагування з ліквідації можливих надзвичайних подій, що характерні осінньо-зимовому періоду та притаманні території Рівненщини.

За перебігом тренувань спостерігали голова обласної державної адміністрації Сергій Рибачок, його заступники Юрій Приварський та Олександр Савчук, заступник голови обласної ради Степан Павлюк, депутати облради, керівництво Рівного та району, очільники аварійно-комунальних служб області, начальники міськрайпідрозділів ГУ ДСНС, абітурієнти навчального пункту та інші. Безпосереднє керівництво навчаннями здійснював виконуючий обов’язки начальника ГУ ДСНС у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Сергій Крук.

Сценарій навчань складався з чотирьох етапів. У першому випадку рятувальники Держслужби спільно з аварійними бригадами «Рівнегаз», «Рівнеенерго», Рівнеоблводоканал» та працівниками медицини катастроф ліквідовували наслідки вибуху газоповітряної суміші в житловому будинку та проводили порятунок травмованих людей з під завалів будівельних конструкцій.

Згідно другої ввідної бійці ДСНС в тепловідбивних костюмах за допомогою пінних стволів проводили гасіння військового літака, що здійснив аварійну посадку, внаслідок якої стався витік авіаційного пального.

В наступному етапі навчань присутні побачили злагоджені дії пожежно-рятувальних підрозділів, бригади екстреної медицини катастроф, співробітників міліції та ДАІ з ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди, що сталася на території автозаправної станції. Допоки одне відділення рятувальників, щоб запобігти вибуху, ліквідовувало загоряння автозаправної колонки, інша група бійців ДСНС за допомогою спецобладнання розрізала деформовані автомобілі та рятувала травмованих людей. Після цього працівники медицини катастроф надавали потерпілим першу допомогу. В цей час співробітники УМВС забезпечували охорону громадського порядку та безпеку дорожнього руху.

У заключній фазі навчань аварійно-рятувальні служби ліквідовували наслідки залізничної аварії, внаслідок якої сталася розгерметизації запірної арматури вагону та витік аміаку. Рятувальники з засобах захисту шкіри та органів дихання і зору провели оперативне розгортання сил з подачею водяних розпилених струменів на зрошення хмари аміаку. На цьому етапі також використовувались спеціальна машина радіаційної і хімічної розвідки та автомобільна розливочна станція.

Загалом до навчань було залучено майже 80 чоловік особового складу та 27 одиниць техніки.

По завершенню практичних дій очільники органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування оглянули розгорнуті рятувальниками пункт управління під час надзвичайних ситуацій та пункт життєзабезпечення. Виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДСНС Сергій Крук детально розповів гостям про призначення даних пересувних об’єктів та приклади їх практичного використання.

Підбиваючи підсумки навчань, голова облдержадміністрації відзначив важливість створеного на Рівненщині навчально-тренувального полігону, який дозволяє аварійно-рятувальним службам краю постійно вдосконалювати свій професійний рівень та майстерність, завдяки чому вдається щороку рятувати десятки людських життів. Також Сергій Рибачок подякував усім аварійно-рятувальним підрозділам за таку нелегку, але вкрай потрібну службу заради життя й добробуту громади Рівненської області. У свою чергу заступник голови обласної ради Степан Павлюк наголосив, що враховуючи важливість забезпечення боєздатності підрозділів Служби порятунку, особливо в цей непростий час, депутатський корпус області вишукає всі необхідні ресурси, щоб покращити матеріально-технічне забезпечення рівненських рятувальників.

ГУ ДСНС у Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Луцьку презентують ...
Наступна новина: Степова: В очах росіян ми – ...

КОМЕНТАРІ