Сергій Машковський: «На Житомирщині військовослужбовцям, які брали участь в АТО, надаватиметься соціальна підтримка»

Сергій Машковський: «На Житомирщині військовослужбовцям, які брали участь в АТО, надаватиметься соціальна підтримка»

21.08.14 11:37 0 427
На Житомирщині триває третя черга часткової мобілізації. Голова облдержадміністрації Сергій Машковський обговорив із обласним військовим комісаром Миколою Залесським особливості її проведення та питання реабілітації військовослужбовців. Очільник області особисто контролює оперативне вирішення проблем наших бійців.

Військовий комісар Микола Залесський доповів керівнику Житомирщини про хід мобілізації, забезпечення військових системою захисту за кошти обласного бюджету та проблеми, які заважають проведенню мобілізації.

«Перш за все, виникають труднощі, пов’язані зі зміною військовозобов’язаними місця проживання без повідомлення відповідних державних організацій. До того ж, значна кількість осіб, направлених на дообстеження, не повертається з лікувальних закладів до військового комісаріату. Відсутній механізм притягнення до відповідальності військовозобов’язаних, яким не вручена персональна повістка. Існують і такі моменти, коли керівники підприємств приховують техніку, яка призначена на доукомплектування військових організаційних структур. При цьому своє рішення вони обґрунтовують несправністю машин, передачею їх в оренду або використанням в осінньо-польових роботах», – повідомив Микола Залесський.

Під час наради з військовим комісаром Сергій Машковський особливу увагу приділив питанню організації оздоровлення та реабілітації військових, які повертаються зі сходу держави.

«Наразі ми розробляємо проект Програми соціальної підтримки громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у АТО, у 2014 році. Цей документ депутати обласної ради розглядатимуть під час 27-ї сесії, яка відбудеться 11 вересня. Згідно з цією Програмою, всі лікувальні заклади Житомирської області будуть залучатися при наданні необхідних реабілітаційних послуг нашим бійцям, котрі прибувають із сходу України, – пояснив голова облдержадміністрації. – Комісаріат та інші профільні структурні підрозділи мають сприяти департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації у підготовці цієї Програми. Голови райдержадміністрацій і міських рад мають тримати на контролі не лише питання проведення мобілізації, а й щодо реабілітації військових і підтримки їхніх родин».

Нагадаємо, що третя черга часткової мобілізації триває 45 діб і стосується військовозобов’язаних громадян України, які на підставі медичного висновку придатні до служби. Перевага надається військовослужбовцям із досвідом.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підпадають під мобілізацію тимчасово непридатні до служби військовослужбовці на термін до шести місяців; чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16-ти років; жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16-ти років; зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Рівненська область: ...
Наступна новина: На Тернопіллі на подвір’ї ...

КОМЕНТАРІ