Житомирщина: ємільчинський район є взірцевим в області з переведення котелень на альтернативні енергоносії

Житомирщина: ємільчинський район є взірцевим в області з переведення котелень на альтернативні енергоносії

21.08.14 13:00 0 465
Голова облдержадміністрації Сергій Машковський 20 серпня провів нараду з керівниками районів та міст Житомирщини з питань підготовки паливно-енергетичного комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період та погашення заборгованості за спожиті енергоносії. Участь у ній взяли голова обласної ради Віталій Француз, перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко, заступник голови обласної ради Руслан Годований та керівники департаментів та управлінь ОДА.

«Перш за все цікавить проведена робота з енергоефективності в районах та містах в розрізі економії природного газу на 30%. Важливим питанням є впровадження альтернативних джерел енергії. Ми повинні використовувати ресурсний потенціал нашої області: торф, дрова, щепу», - наголосив Сергій Машковський.

Звітували керівники м. Бердичева, Бердичівського, Ємільчинського, Житомирського, Коростенського, Коростишівського та Лугинського районів.

Бердичівський міський голова Василь Мазур повідомив, що наразі заплановано по місту отримати економію зі споживання газу на рівні 20%, а по медичним закладам райцентру до 30%. Шляхом модернізації інших котелень також буде досягнута економія природного газу. У місті дві котельні вже працюють на альтернативних видах палива.

У Бердичівському районі 16 шкільних котелень функціонують на газовому опаленні, 11 - на альтернативних носіях та 6 – на електроенергії.

Голова Ємільчинської райдержадміністрації Олександр Гарбовський розповів, що наразі вже завершені роботи з переведення на альтернативні види палива по двом котельням у с. Підлуби і с. Куліші. На стадії завершення такі ж роботи у с. Яблунець. Ці об’єкти дають можливість економити споживання газу на 22%. Окрім цього, розроблені проекти по котельням у с. Середи та с. Сімаківка, а також Ємільчинської центральної районної лікарні. Завдяки переведенню цих об’єктів на інші енергоносії економія газу складатиме 108 тис. куб. м, а загалом по району цей показник перевищуватиме 30%.

«Ємільчинський район є взірцевим на Житомирщині з переведення котелень на альтернативні енергоносії. Іншим районам та містам потрібно переймати його досвід щодо підготовки до опалювального сезону», - зазначив очільник області.

Голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Крутій прозвітував, що у районі з 39 загальноосвітніх шкіл 24 – на газовому опаленні. Вже переведено 3 котельні у с. Троянів, Василівка і Піски. Дві модульні котельні планується встановити у с. Сінгурах та Левкові. За словами Сергія Крутія, до жовтня у районі заплановано перевести на альтернативні енергоносії 9-11 котелень. По Житомирському району мають наміри скоротити споживання природного газу на 30%.

Вересівська, Камінська та Оліївська сільські ради готові побудувати котельні, які працюватимуть на альтернативних джерелах палива, за власний кошт. Найбільш проблемним питання у Житомирському районі залишається переведення котелень при гімназіях у Новогуйвинському та Озерному.

Голова Коростенської райдержадміністрації Володимир Боровков повідомив, що в районі заплановано перевести 8 котелень, наразі вже працюють на альтернативах енергоносіях 4.

У Лугинському районі на газу функціонує п’ять котелень: 4 при закладах освіти та 1 при закладі охорони здоров’я. Голова Лугинської райдержадміністрації Сергій Чорний наголошує на тому, що в районі побудовані типові школи, які зводили на територіях, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Їх приміщення досить великі, розраховані на 450 учнів, а наразі в них навчається значно менша кількість школярів – до 100 дітей. Тому виникає складна ситуація із опаленням цих закладів.

Сергій Машковський закликав голів райдержадміністрацій активізувати роботу в напрямку скорочення обсягів споживання газу та взяти на озброєння позитивний досвід Ємільчинського району, який вже зараз демонструє суттєві зрушення у впровадженні енергоефективних технологій.

«Це питання наразі є принципово важливим. Тому тільки консолідована позиція допоможе нам гідно вийти з цієї ситуації», - резюмував очільник Житомирщини.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Львівський університет ...
Наступна новина: У Волинській області за ...

КОМЕНТАРІ