На Тернопіллі для переходу на альтернативні види палива залишилось недостатньо часу

На Тернопіллі для переходу на альтернативні види палива залишилось недостатньо часу

21.08.14 10:09 0 664
Зекономити використання природного газу на 30% шляхом переходу на альтернативні види палива не вдасться через стислі терміни для заміни системи опалення. Тому потрібно паралельно розробляти інші заходи, а саме скорочення подачі гарячої води та пониження температурного режиму на 2-3%.

Про це повідомила начальник управління житлово-комунального розвитку інфраструктури Тернопільської облдержадміністрації Марія Степанова на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайної безпеки під головуванням першого заступника голови облдержадміністарції Івана Крисака.

«До початку опалювального сезону ми не зможемо перевести потрібну кількість котлів на індивідуальну систему опалення із використанням альтернативних видів палива, - зазначила Марія Степанова. – Хочу зазначити, що не варто починати перехід таких закладів, як лікарні. Адже можна не встигнути завершити робіт і тим самим спричинити екстрені ситуації».

Загалом, запланували перевести на індивідуальну систему опалення 56 котлів бюджетних установ та організацій області. Вартість робіт складе 13,8 млн грн. Це дозволить зекономити 2,6 млн м куб газу, що становить 9 % від річного споживання.

Окрім цього, в області завершили ремонт найбільш проблемних для пересування в осінньо-зимовий період, повідомив заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Петро Вільчинський. Це ділянка дороги у селі Горинка, дороги на Львівського напрямку, а також в’їзди в Бучацький, Монастирський, Бережанський райони та інші ділянки.

«Рух у зимову пору на цих дорогах був практично неможливий. На їх ремонт витратили 42 млн грн. Наразі ми повинні ще розрахуватись із боргами за минулий рік», - зазначив Петро Вільчинський.

До початку зимового періоду потрібно подбати про заготівлю технічної солі та піску. На даний момент область на 11% забезпечена піском, на 9% - сіллю.

«Із доставкою технічної солі можуть виникати проблеми. Адже всі постачальники хочуть стовідсоткової передоплати, - додав Петро Вільчинський. – Для заготівлі піску пропоную посилити пошук нових кар’єрів. Загалом, ми повинні впоратись із всіма труднощами осінньо-зимового періоду».

Головуючий засідання обласної комісії Іван Крисак запропонував підтримати проект рішення щодо стану підготовки органів управління цивільного захисту, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2014-2015 року. Згідно нього місцеві органи виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування повинні до 1 жовтня 2014 року забезпечити підготовку спеціалізованої техніки для прибирання снігу та посипання вуличної-дорожньої мережі протиожеледними сумішами. Також до 1 жовтня завершити підготовку та видачу паспортів, актів готовності житлового фонду та об’єктів комунального призначення, соціальної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 року. Особливу увагу при цьому повинні звернути на належний технічний стан горищ, підвалів, внутрішньо-будинкових електричних мереж та виконання планових робіт щодо перевірки димових та вентиляційних каналів, щільності інженерних вводів у багатоповерхових будинках, а також на виконання ремонтних робіт систем пожежогасіння житлових будинків підвищеної поверховості.

Даний проект підтримали члени комісії. Контролюватиме виконання цього рішення управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації, яке інформуватиме обласну комісію до 10 жовтня 2014 року.

Довідково:

Станом на 06 серпня 2014 року:

- на 14 котельнях області запущено в роботу резервні котли на альтернативних видах палива;

- проведено режимну наладку 20 котлів;

- замінено 1,854 км теплових мереж;

- підготовлено 738 котелень із запланованих 1203 (61,3%);

- замінено 9 котлів на відомчих котельнях із запланованих 16 (50%);

- підготовлено 209,3 км теплових мереж у двотрубному обчисленні із запланованих 318,1 км (65,8%);

- підготовлено 9,5 км комунальних водопровідних мереж із 15,4 км (61,7 %);

- 3,01 км комунальних каналізаційних мереж із 4,86 км (61,9%);

-з акладами освіти і науки, охорони здоров’я заготовлено 2796,6,0 тони із запланованих 6415,0 (43,59%) вугілля від загальної потреби;

- 37 одиниці спеціалізованої техніки із запланованих 61(60,7%).

За участю управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, ПАТ „Тернопільгаз”, територіального управління Держгірпромнагляду протягом червня-липня 2014 року в області проведено виїзні перевірки та наради в райдержадміністраціях з питань підготовки об’єктів до опалювального сезону 2014/2015 року, перевірки стану димових і вентиляційних каналів. На даний час членами штабу з підготовки господарського комплексу та соціальної інфраструктури області до роботи в осінньо-зимовий період 2014/2015 року проводяться перевірки стану готовності об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період у закріплених районах.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Березовець: Країна має ...
Наступна новина: У Львові загинув 38-річний ...

КОМЕНТАРІ