На Тернопіллі для Горішньо-Івачівського водосховища шукатимуть нового користувача

На Тернопіллі для Горішньо-Івачівського водосховища шукатимуть нового користувача

21.08.14 16:40 0 672
Горішньо-Івачівському водосховищу загрожують катастрофічні процеси внаслідок заростання водно-болотною рослинністю. Це призводить до підняття рівня води і створює загрозу прориву гідротехнічних споруд. Шляхи ліквідації руйнівної рослинності на водосховищі обговорили 20 серпня на робочій нараді під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Івана Крисака, яка завершилась виїздом на Івачівське водосховище.

Така ситуація на Горішньо-Івачівському водосховищі виникла через те, що гідротехнічні споруди практично ніким не експлуатуються, повідомив начальник обласного управління водних ресурсів Тарас Капуста.

«Водоскидна споруда потребує ремонту. Через її перекриття водно-болотною рослинністю може прорвати греблю, підтопити садиби та сільгоспугіддя, а також зруйнувати гідроспоруди вниз за течією річки Серет, - наголосив Тарас Капуста. - Орендують Горішньо-Івачівське водосховище лише у мехаж гідроелектростанції. Утворення рослинності практично не заважає її роботі. Ставок та землі водного фонду власника не цікавлять. Тож чистити гідроспоруди він не вважає за потрібне».

Вирішити проблему очищення водосховища запропонували шляхом пошуку нового користувача.

«Це колосальне місце для розвитку туризму та риболовлі, - зауважив Іван Крисак. – Потрібно скласти бізнес-план для інвесторів, у якому показати перспективи діяльності на даній території. Варто поетапно розписати кошти, які потрібно вносити орендареві для належного догляду ставу. Відтак зможемо забезпечити і бізнес-діяльність, і безпеку жителів. Паралельно проведемо зустріч із власником гідроелектростанції на водосховищі і запропонуємо йому зайнятись гідроспорудами».

На ліквідацію водно-болотної рослинності, що нагромадилась біля гідротехнічних споруд, потрібно 40 тисяч гривень, повідомив начальник Тернопільського міжрайонного управління водного господарства Петро Колосок. Ці кошти запропонували виділити із резервних фондів бюджетів Тернопільського та Зборівського районів, на території яких розташоване водосховище.

«Відтягувати із ліквідацією рослинності не можемо, так як це загрожує безпеці краю. - продовжив Іван Крисак. – Пошук інвестора може затягнутись, тому поки змушені вирішувати дану проблему своїми силами».

Підготувати лист за підписом голови облдержадміністрації на райдержадміністрації доручили управлінню з питань цивільного захисту населення. Бізнес-план повинні розробити департамент екології та природних ресурсів спільно із обласним управлінням водних ресурсів.

Довідково:

Горішньо-Івачівське водосховище побудоване у 1937р. Площа водного дзеркала складає 315 га, повний об'єм - 3,15 млн. куб.м. Водосховище використовується для рекреаційних потреб. Проекти водоохоронної зони та прибрежнозахисної смуги водосховища не розроблені. Правоустановчі документи на користування відсутні.

Згідно з наказом Держдепартаменту рибного господарства від 3 червня 2003 року №116 гідротехнічні споруди водосховища передані на баланс підприємства «Укрриба», проте документи на право власності оформлено науково-дослідним виробничо-комерційним холдинг-центром «Інтер-корс».

У зоні водосховища розташовані населені пункти: Горішній Івачів Тернопільського району, Малашівці, Іванківці, Чернихів, Глядки Зборівського району, бази відпочинку, а на правому березі - водозабір підземних вод КП «Тернопільводоканал».

Горішньо-Івачівське водосховище входить до складу Серетського гідрологічного заказника загальнодержавного значення та Горішньо-Івачівського гідрологічного заказника місцевого значення. Територію Серетського гідрологічного заказника загальнодержавного значення охоронним зобов'язанням від 20.04.2006р. передано під охорону Малашівській сільській раді Зборівського району, яка має забезпечити режим її охорони та збереження. Гідрологічний заказник місцевого значення «Горішньо-Івачівський» площею 37,5 га у т.ч. водне плесо та землі під гідроспорудами входить до складу ПЗФ України і є об'єктом комплексної охорони. Територію гідрологічного заказника місцевого значення «Горішньо-Івачівський» охоронним зобов'язанням від 22.05.2005 року передано під охорону Івачеводолішнівській сільській раді Тернопільського району.

За інф. департаменту екології та природних ресурсів

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: Чернігів продовжуватиме ...

КОМЕНТАРІ