Тернопілля: антитерористичний центр області працює у цілодобовому режимі

Тернопілля: антитерористичний центр області працює у цілодобовому режимі

22.08.14 19:35 0 567
У разі виникнення надзвичайних ситуацій на території Тернопільської області, в тому числі на уразливих у терористичному відношенні об’єктах, відповідні служби області готові реагувати та виконувати поставлені завдання. Про специфіку застосування антитерористичних заходів та ступінь ризику виникнення надзвичайних ситуацій доповіли на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Івана Крисака.

Тернопільська область відноситься до регіонів із високим ступенем ризику виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, повідомив начальник відділу організацій заходів цивільного захисту управління ДСНС України у Тернопільській області Ігор Греса. Зокрема, на території області зареєстрували 618 потенційно-небезпечних та 10 хімічно-небезпечних об’єктів.

«Із 618 потенційно-небезпечних об’єктів 232 відносять до категорії підвищеної небезпеки. На хімічно-небезпечних об’єктах зберігають або використовують у виробничій діяльності майже 320 тонн небезпечних хімічних речовин. Площа території, що може потрапити в зону забруднення, близько 10 квадратних кілометрів із кількістю населення понад 10 тисяч осіб. Особливу небезпеку становлять магістральний нафтопровід - "Одеса - Броди" протяжністю 75 км та 7 магістральних газопроводів протяжністю 912 км, які проходять через територію області», - зазначив Ігор Греса.

Відтак керівникам хімічно-небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки необхідно виконати заходи щодо їх обладнання автоматизованою системою раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення. Також потрібно додатково забезпечити дані об’єкти засобами захисту органів дихання від небезпечних речовин відповідно до нормативної кількості.

Забезпечує реалізацію загрози щодо дій терористичного спрямування на території області Антитерористичний центр, який працює цілодобово у складі 300 осіб.

«Окрім 618 потенційно-небезпечних об’єктів в області є ще 40 потенційно-вразливих об’єктів, в яких відбувається масове скупчення людей. У першу чергу сюди відносять ТРЦ «Подоляни», де у святкові, передсвяткові та вихідні дні перебуває близько 20-25 тисяч осіб, - доповів представник Управління СБУ в області Геннадій Кулешов. – У таких закладах потрібно максимально посилити заходи безпеки. кожен повинен усвідомити, що потрібно серйозно сприймати загрозу та бути особливо пильними».

У випадку необхідності проведенні АТО в області будуть задіяні силові структури районів, наголосив Геннадій Кулешов. Питання оповіщення, транспортування, медичного, продовольчого та житлового забезпечення контролюватимуть на місцях райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування.

«Нагадую представникам райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування перевірити стан готовності до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій на уразливих у терористичному відношенні об’єктах, - додав Геннадій Кулешов. – Об’єкти масового скупчення по мірі можливості потрібно забезпечити модернізованою системою цілодобового відео спостереження. Особливо посилити заходи безпеки необхідно напередодні святкування Дня Незалежності. У випадку отримання інформації про терористичну діяльність чи виявлення об’єктів, які викликають занепокоєння, закликаємо усіх мешканців області звертатись до правоохоронних органів за номерами «101», «102» та 52-90-00».

Довідково:

Оповіщення населення про виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється по радіотрансляційній мережі з включенням електросирен, по телевізійних каналах місцевого телебачення, а також через місцеві радіомовні станції, пересувні автомобілі аварійних служб, оснащених гучномовцями. Продукти харчування, предмети першої необхідності забезпечують за рахунок існуючої мережі закладів торгівлі і харчування. Евакуаційні заходи здійснюють з можливих зон руйнувань та хімічного зараження навколо хімічно-небезпечних об’єктів. Розміщення евакуйованого населення передбачається в безпечних районах за межами зон можливих руйнувань, ураження (ЗОШ, заклади культури). Основний спосіб евакуації працюючого персоналу та населення з зони надзвичайної ситуації – вивід пішим порядком. При необхідності силами служби охорони громадського порядку залучається транспорт, що рухається вулицями міста (транспорт, який працює на маршрутній мережі). Медичний захист здійснюється силами та засобами медичної служби міста.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ